Matic Vidic, novi trener loškega TCG Mercatorja (Foto: Tina Dokl)

Košarkarji se že ogrevajo

Minuli teden se je začela liga NLB, ta konec tedna pa se začenja nova sezona državnega prvenstva za moške v ligi UPC Telemach.

Domžale – Včerajšnja tiskovna konferenca v domžalski gostilni Keber je bila slovesen uvod v novo sezono lige UPC Telemach. V njej bosta letos nastopali tudi dve gorenjski moštvi, ekipa državnih prvakov, Heliosa iz Domžal in škofjeloški TCG Mercator. Domžalčani so se minuli teden že predstavili na dveh tekmah nove sezone v ligi NLB. Najprej so doma z 79 : 86 izgubili z ekipo Budućnosti, nato pa so v soboto gostovali v Tivoliju pri Unionu Olimpiji in izgubili visoko s 83 : 66. Naslednja tekma v ligi NLB jih čaka že v sredo, ko doma gostijo Široki Prima pivo, v ligi UPC Telemach pa bodo tekmo 1. kroga odigrali 3. novembra, ko bodo gostovali pri Geoplin Slovanu.

Ločani, ki so se letos svojim navijačem prestavili le še na prijateljskih tekmah, bodo prvo prvenstveno tekmo v ligi UPC Telemach odigrali to soboto, ko odhajajo na gostovanje k ekipi Elektra Esotech. »Čeprav smo v pripravljalnem obdobju odigrali kar enajst prijateljskih tekem, od tega šest zelo močnih, je dejstvo, da se ekipa še uigrava, pa tudi, da se še spoznavamo med seboj. Jedro ekipe je sicer podobno kot lani in za zdaj sem zadovoljen z igro v obrambi, v napadu pa še ni povsem steklo. Računam, da bo iz tekme v tekmo bolje, dejstvo pa je, da je liga zelo izenačena in da bo za naš cilj, ki je uvrstitev med osem najboljših, treba igrati dobro tako doma kot na gostovanjih,« pravi novi mladi trener TCG Mercatorja Matic Vidic, ki že na prvo srečanje odhaja z željo po zmagi: »Tekma v Šoštanju nikakor ne bo lahka in vsaka zmaga na gostovanju bo vredna za dve. Vendar pa sem prepričan, da Elektro Esotech lahko premagamo, in to je za začetek tudi naš cilj,« optimistično dodaja trener Vidic.

Dekleta, ki ligaško tekmovanje začenjajo prihodnji konec tedna, se bodo pod koši srečala to soboto v četrtfinalu ženskega pokalnega tekmovanja. Škofjeloška Odeja bo gostovala pri prvakinjah Hit Kranjski Gori, Domžalčanke pa pri Merkurju v Celju.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / sreda, 26. junij 2024 / 18:53

Proračun zvišali za četrtino

Proračun Občine Železniki je po rebalansu občutno višji – načrtujejo 13 milijonov evrov odhodkov.

Objavljeno na isti dan


Humor / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Kranjske županske štacune

Medtem ko sta županska kandidata Hermina in Darjan že pohitela z izbiro praznih štacun v starem mestu za namen predvolilnega štaba, kandidati Matevž, Bojan in Mohor še čakajo. Mali brat imam konkretne...

Kultura / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Flavtisti prijetno s koristnim

Te dni v Zgornjih Gorjah poteka že tradicionalna Poletna šola komorne igre s kljunasto flavto, ki jo vodi prof. Mateja Bajt.

Prosti čas / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Nazaj h koreninam

Gorenjsko-dolenjska skupina Martin Ramoveš band je še en dokaz, da je rock glasba v najbolj prvinski podobi nesmrtna. Nasprotno, z mladimi rase v novo življenje.

Gospodarstvo / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Gobarji iščejo gobe, inšpektorji pa kršitelje

Gozdarska inšpekcija je v torek preverjala spoštovanje gobarskih pravil v Besnici in na Jezerskem, danes napoveduje nadzor v Jelendolu.

Kranj / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Pojejo kot slavčki

Slavnostni zaključek poletne pevske šole Gorenjski slavčki 2010 bo jutri ob 19. uri z mašo in kratkim programom po njej v cerkvi sv. Lovrenca na Kokrici.