Zlati maturant Matija Podhraški (Foto: Kaja Pogačar)

Na maturi sem imel tudi srečo

"Znanje na maturi ni vse. Veliko pomeni tudi sreča. Zase lahko rečem, da sem jo imel," pravi zlati maturant Matija Podhraški.

Devetnajstletni Matija Podhraški s Sela, ki je obiskoval Gimnazijo Jesenice, je na letošnji splošni maturi zbral 30 točk in je tako zlati maturant. Oktobra bo začel obiskovati Fakulteto za elektrotehniko v Ljubljani.

Si bil presenečen, ko si izvedel, da si na maturi dosegel 30 točk?

»Sicer se mi je zdelo, da imam nekaj možnosti, da postanem zlati maturant, čeprav sem se po drugi strani zavedal, da dve točki zelo hitro izgubiš, na višjem nivoju sem namreč opravljal le en izpit. Bil sem malo presenečen, ja, priznam. Še vedno pa mislim, da na maturi znanje ni vse, veliko pomeni tudi sreča. Zase lahko rečem, da sem jo imel.«

 

Si porabil veliko časa za pripravo na maturo?

»Ne zdi se mi ravno, razen morda na zgodovino. Poleg tega pa sva si s sošolcem dala čisto preveč opraviti s poročili vaj iz fizike. Mislim, da sem se večino stvari naučil že prej, potem pa ne potrebuješ več veliko, da se jih ponovno spomniš.«

 

Si se v gimnaziji učil sproti?

»Več ali manj sem se učil kampanjsko – kot večina.«

 

Pri katerih predmetih si bil v gimnaziji najbolj uspešen?

»Mislim, da še najbolj pri slovenščini in angleščini, všeč sta mi bili tudi matematika in fizika, biologije pa nisem maral.«

 

Si se udeleževal tudi tekmovanj iz znanja?

»Da, enkrat sem prejel zlato Cankarjevo priznanje in nekaj srebrnih, prav tako pri slovenščini in matematiki.«

 

Te kakšno področje še posebej zanima?

»Najbolj me zanimajo jeziki in moj, vsaj upam, bodoči poklic – elektrotehnika. Malo manj pa me zanima še marsikaj drugega …«

 

Po čem si boš najbolj zapomnil Gimnazijo Jesenice?

»Verjetno najbolj po vseh prijetnih in smešnih dogodkih, ki sem jih doživel v družbi sošolcev.«

 

Na internetu sem opazila nekaj tvojih fotografij. Je fotografiranje tvoja strast?

»Nimam se za fotografa, čeprav od časa do časa rad primem za fotoaparat. Je zgolj ljubiteljsko, tudi do svojih fotografij nimam nobenega posebnega odnosa. Najraje pa fotografiram naravo.«

 

In kako preživljaš proste trenutke?

»Včasih grem peš v hribe, še večkrat pa s kolesom. Ukvarjam se z elektroniko in računalnikom, rad berem in včasih tudi kaj napišem, prevedem. Pa tudi z družbo preživimo kar nekaj časa skupaj.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Kam pelje Hudičeva brv?

Odgovor na pismo g. Matjaža Hafnerja pod gornjim naslovom, ki je bilo objavljeno v Gorenjskem glasu, v torek, 17. junija 2008, med pismi bralcev na strani 21. Muzejsko društvo Škofja L...

Objavljeno na isti dan


Šport / / 07:00

Brez gola ni zmage

Slovenska nogometna reprezentanca se poražena vrača iz Belfasta.

Šport / / 07:00

Mura poplavila Triglav

Kranj - Potem ko je v nedeljo, zaradi poplavljenega igrišča, odpadla načrtovana tekma med Triglavom Gorenjsko in Muro, so jo preložili na včeraj. Žal pa se kranjski drugoligaši n...

Kronika / / 07:00

Smrtna nesreča s traktorjem

Malenski vrh - S Policijske uprave Kranj so sporočili, da se je danes okoli 13. ure na cesti Volča-Malenski vrh v Poljanski dolini smrtno ponesrečil domačin. Po prvih podatkih je med vožnj...

Kronika / / 07:00

Mištrafoviću za umor staršev enotna zaporna kazen 20 let

Ljubljansko okrožno sodišče je danes 25-letnemu Blažu Mištrafoviću za umor staršev Drage in Ilije Mištrafović 17. septembra lani izreklo enotno zaporno kazen 20 let za umor iz koristoljubja in na zahr...

Gospodarstvo / / 07:00

Zaposleni v LTH tudi ob stavki ostali brez pravih odgovorov

Več kot 200 od 300 zaposlenih v škofjeloškem LTH se je danes zbralo v podjetju in s stavko od uprave zahtevalo plače in delo.