Na železniškem prehodu na Selu nameravajo za večjo varnost poskrbeti z ureditvijo podhoda. (Foto: Kaja Pogačar)

Varneje čez železniške tire

Minuli četrtek si je komisija za nivojske prehode ceste čez železnico ogledala prehode v občini Žirovnica. Na najbolj nevarnem prehodu na Selu nameravajo urediti podhod.

Komisija, ki so jo sestavljali inšpektor za železniški promet Tomaž Willenpart, Zvezdana Dolenc s Holdinga Slovenske Železnice in Boštjan Omerzel s Policijske uprave Kranj ter predstavnika občine župan Leopold Pogačar in svetovalec za okolje in prostor Žiga Novak, je obiskala vse tri nezavarovane prehode ceste čez železnico v občini Žirovnica. Po besedah župana je najbolj nevaren železniški prehod na Selu, kjer se je, denimo, lani že zgodila prometna nesreča, tedaj k sreči zgolj z materialno škodo. »Preglednost je zelo slaba, kot križanja ni pravi, prehod je nezavarovan in označen samo s prometnim znakom, še utripajočih luči nima. Dejstvo je, da ga uporabljajo mnogi, zelo pogosto pa kmetje in tudi šolarji z Brega, ki tod uberejo bližnjico do šole,« je pojasnil župan. Komisija si je ogledala tudi prehod pri vahtnici pod Vrbo in prehod na poljski poti med Vrbo in igriščem za golf.

Ugotovili so, da je ureditev vseh treh prehodov nujna, potrebna je tudi dopolnitev signalizacije. Strinjali so se, da bi bilo na železniškem prehodu na Selu najbolj smiselno zgraditi podhod, občina pa bo do konca leta naročila idejni projekt ureditve tega in se s Slovenskimi železnicami dogovorila za izvedbo. Prehod pri vahtnici pod Vrbo, ki je najmanj obremenjen, nameravajo zapreti, prehod med Vrbo in igriščem za golf pa bi uredili z zapornicami.

»Predstavniki Slovenskih železnic so povedali, da je v Sloveniji treba urediti še veliko prehodov in da se vse skupaj rešuje počasi, še zlasti zaradi pomanjkanja denarja. A bo občina storila vse, da tudi z določenim delom sofinanciranja čim prej pride do ureditve nezavarovanih prehodov,« je napovedal Leopold Pogačar. Dodal je, da jim je inšpektor izdal ustno odločbo, ki občini nalaga, da v roku 30 dni odstrani grmovje in s tem poskrbi za boljšo preglednost ter zamenja prometne znake, kjer je potrebno. »Občina je že prej odstranjevala grmovje, vendar le ob samem prehodu. Vmes se je spreminjal zakon in tri metre od železniške proge je lokalna skupnost dolžna zagotavljati preglednost,« je razložil župan.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Država, ki nima obraza

Včeraj je Slovenija praznovala svoj osemnajsti rojstni dan. Vse najboljše. Želim ji stoletja sreče in dejanske (ne le formalne) neodvisnosti. Tega ji ne želim le v svojem imenu in v imenu sedanje...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Bojan Križaj ni več direktor

Nekdanji odlični tržiški smučar je bil v iskanju denarja za slovensko alpsko smučanje očitno premalo uspešen.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Waltin je novi selektor hokejske reprezentance

Od danes naprej ima naša hokejska reprezentanca novega selektorja, to je izkušeni 54-letni Šved Mats Waltin.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Z Zvonetom nazaj v Afriko

Ob okrogli polstoletnici si človek lahko želi marsikaj, eden naših najbolj znanih svetovnih popotnikov Zvone Šeruga pa si je po skoraj dveh desetletjih spet zaželel potovanja z motorjem v Afriko.

Kronika / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Nesreče

Padel pod traktor Košiše - V petek okoli 16.30 so Policijsko postajo Kamnik obvestili, da se je v gozdu pri kraju Košiše smrtno ponesrečil 75-letni do...

Kranj / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Večina volivcev za Tenetiše

Na referendumu je 85,19 odstotka volivcev podprlo gradnjo centra za ravnanje z odpadki v Tenetišah. Civilna iniciativa Mlaka Tenetiše pravi, da je referendum padel, ker je nekaj čez tisoč tamkajšnjih...