Novo šolsko leto

Prvi mesec novega šolskega leta je za nami. Prvošolčki so spoznali že vse svoje sošolce in učiteljice, pa tudi petošolci, ki so zadnji predstavniki osemletke na šoli, so odkrili vse skrivnosti centralne šole.

Vse starše, katerih otroci obiskujejo vrtce na območju občine Šenčur ali v drugi občinah in imajo skupaj z otrokom stalno prebivališče v občini Šenčur, obveščamo, da lahko vlogo za znižano plačilo vrtca za leto 2008 oddajo na Občini Šenčur najkasneje do 15. novembra 2007!

Letos je na naši šoli 693 učencev, vrtec pa obiskuje 266 otrok. Zaradi velike prostorske stiske dve skupini vrtca gostimo v šoli, pripravljen pa je že idejni načrt za dograditev vrtca. Potrebe po predšolskem varstvu so iz leta v leto večje, a letos nam je še uspelo vsem otrokom iz naše občine zagotoviti prostor v vrtcu. Vsekakor si želimo, da bi gradnja čim prej stekla, saj se nam v prihodnjem šolskem letu obeta močna generacija šestošolcev, ki bo potrebovala tudi učilnici, ki ju letos zasedajo otroci iz vrtca. Pred tremi leti je bila slika obrnjena - prvošolci so gostovali v vrtcu …

Zaradi povečanega števila otrok v vrtcu smo že lani povečali tudi otroško igrišče, letos pa smo ga na novo opremili z igrali. Slovesno odprtje igrišča bo v tednu otroka, ko bodo na igrišču potekale igre, v katerih bodo sodelovali starši in otroci. Športno srečanje bo potekalo v okviru letošnjega projekta v vrtcu Gibarije.

Na začetku šolskega leta pripravimo letni delovni načrt, v katerem opredelimo prednostne naloge, projekte, dneve dejavnosti, oblike sodelovanja s starši, izobraževanja, hospitacije …

Za letošnjo prednostno nalogo smo si tako učitelji kot učenci izbrali domače naloge, svoj delež pa bodo k skupnemu prizadevanju prispevali tudi starši. Ob koncu lanskega šolskega leta smo med učenci predmetne stopnje izvedli anonimno anketo. Učence smo povprašali o zaključni oceni pri matematiki, slovenščini in angleščini, koliko časa porabijo za domače delo in ali redno pišejo domače naloge. Podatke, ki smo jih pridobili z anketo, je specialna pedagoginja Maša Gril obdelala s programom SPSS in ugotovitve predstavila vsem strokovnim delavcem. Ugotovitve so pričakovane in dovolj zgovorne same zase:

- ocena učenca pri posameznem predmetu je odvisna od rednega opravljanja domačih nalog,

- učenci za domače delo povprečno porabijo od 15 minut do ene ure dnevno.

Domače delo ali domače naloge so sestavni del šolanja, ki spremljajo tako osnovnošolce kot srednješolce, izogniti se jim ni mogoče niti na fakulteti. So sestavni del učnega procesa, pripomorejo k večji učni uspešnosti (boljši oceni), z njimi učenci pridobivajo učne navade, vztrajnost, urejenost, odgovornost do dela …

Razredniki so učence v prvi razredni uri obvestili o letošnji prednostni nalogi, starši pa so bili o našem projektu obveščeni na roditeljskem sestanku. K projektu smo pristopili prav vsi strokovni delavci, saj samo tako lahko pričakujemo uspeh. Pri tem se zavedamo, da je razvijanje ustreznih delovnih navad dolgotrajen proces, ki zahteva od vseh udeležencev dobršno mero vztrajnosti in doslednosti.

Kljub skrbni pripravi ne moremo pričakovati uspeha brez podpore staršev, zato smo se dogovorili tudi o načinu obveščanja in sodelovanja. Če učenec desetkrat ne opravi domače naloge, razrednik pošlje staršem uradno obvestilo o neopravljanju domačih nalog ter starše pokliče na prvo popoldansko govorilno uro. Sodelovanju s starši pripisujemo velik pomen in pričakujemo dobro sodelovanje. Poleg tega, da se redno opravljanje domačih nalog upošteva pri končni oceni, so dobre delovne navade odlična popotnica tako za nadaljevanje šolanja kot za življenje nasploh.

Sicer pa se je v mesecu septembru na šoli dogajalo marsikaj zanimivega. Za nami so prvi športni dnevi, sodelovanje v oddaji Umko, bogata gobarska razstava – šolsko leto je v polnem teku.

V prihodnji številki Jurija bomo spet izčrpno poročali o šolskem utripu. Za nami bodo jesenski meseci, z vso vnemo se bomo pripravljali na zimske aktivnosti in veliko novega se bomo naučili, preden zakorakamo v koledarsko leto 2008.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / nedelja, 3. julij 2022 / 10:57

Začeli so priprave za Split

Do evropskega prvenstva v vaterpolu v Splitu je še slaba dva meseca, naša reprezentanca pa se je minuli ponedeljek zbrala v Kranju in tudi uradno začela priprave na pomembno preizkušnjo.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 2. februar 2009 / 07:00

Avtobus zgrmel v Kamniško Bistrico

V Kamniku je v nedeljo zvečer avtobus zaradi neprilagojene hitrosti in zasneženega cestišča z mostu zdrsnil v Kamniško Bistrico. Med potniki k sreči nihče ni bil huje ranjen.

Zanimivosti / ponedeljek, 2. februar 2009 / 07:00

S konji do boljšega zdravja in počutja

V CIRIUS-u se s terapevtskim jahanjem ukvarjajo že sedemnajst let. Zanimanje uporabnikov je vse večje, zato si želijo zaprte jahalnice.

Gorenjska / ponedeljek, 2. februar 2009 / 07:00

Remškar o primeru Nekrep: "Postopek je nekorekten do staršev!"

Ljubljana – Ministrstvo za zdravje je v začetku prejšnjega tedna Zdravniško zbornico Slovenije s pismom že drugič pozvalo k čim prejšnjemu zaključku preiskave o smrti dvanaj...

Kronika / ponedeljek, 2. februar 2009 / 07:00

Nesreče

Na parkirišču zbil pešca Kamnik - V četrtek nekaj po 2. uri zjutraj se je na Perovem v Kamniku zgodila prometna nesreča. 22-letni voznik iz Kamnika je...

Kronika / ponedeljek, 2. februar 2009 / 07:00

Kriminal

Iz trgovine odnesla jakni Kamnik - V torek pol ure pred polnočjo so Operativno komunikacijski center v Ljubljani obvestili o vlomu v trgovino na Perov...