Udeleženki izleta - 85-letna Vida in 69-letna Angelca iz Vrhpolj pri Moravčah (Foto: Jože Novak)

Upokojenci na Velikem Kleku

Moravče - Štiriintrideset moravških upokojencev se je prvo avgustovsko soboto udeležilo izleta po Sloveniji in Avstriji, njihov glavni cilj pa je bil Grossglockner ali Veliki Klek. Kot je zapisal Jože Novak, so se na izletu imeli zelo lepo in so si ogledali veliko zanimivega. Med vožnjo na najvišjo avstrijsko goro so videli alpske pašnike in travnike, čudovit vodni svet, tematski park in najvišji slap v Evropi, bili pa so tudi v cerkvi v Heiligenblutu, ki je ena izmed najpomembnejših gotskih cerkvenih zgradb v alpskem svetu. Srečanje so sklenili v gostilni Kozovc v Radovljici.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / torek, 23. junij 2020 / 11:06

Koncert iz prve vrste

Ženski pevski zbor Carmen manet pripravlja koncert v živo, ki ga bo vsak poslušalec lahko spremljal iz prve vrste v neposrednem prenosu z Vovkovega vrta v Kranju.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Ribe na žaru

Ribe dobivajo pri peki na žaru vse več privržencev.

Kronika / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Nesreče

Vinjeni povzročili nesreče Kranj, Škofja Loka, Mojstrana - Policija poroča o treh prometnih nesrečah, ki so jih minuli konec tedna povzročili vinjeni...

Zanimivosti / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Tito spet pozdravil Gorenjce

Tako v Bohinju kot na Bledu, kamor se je skupaj s spremstvom in soprogo Jovanko v soboto pripeljal z muzejskim vlakom, sta Tita pričakala župana in številni navdušenci.

Nasveti / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Ekstremizem na pohodu

Ekstremizem v športu je nekaj, kar preziram, čeprav nimam razloga za to. Če gremo v potankosti, potem si moramo priznati, da je vsak vrhunski šport nekakšen ekstrem, ampak tu ni stran, na kateri bi pi...

Gospodarstvo / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Po dobičku druga banka v Sloveniji

Delničarji Gorenjske banke bodo na četrtkovi skupščini odločali o predlogu, da bi za dividende namenili še 41 evrov (bruto) na delnico, skupno torej sedemdeset evrov.