Direktor Zavoda za šport Kranj Branko Fartak (desno) in novinar ter radijec Franci Potočnik

Pottermanija tudi v Kranju

Sedmi Harry Potter je izšel konec julija, dekleta so ljubitelje piva v Laškem zastopala več kot dostojno, glavni akter za poimenovanje trga v Ljubljani je bil Kranjčan, kranjski bazen pretirane gneče nima, direktorja Radia Kranj pa smo v jutranjih urah opazili na portoroškem pomolu.

Šestnajstletna Kranjčanka Urška Pertot, navdušena Potterjevka, je kupila sedmo knjigo Harry Potter in svetniki smrti minuto čez eno zjutraj v kranjskem Felixu. Sicer sta kasneje prodajalca ugotovila, da je bila verjetno ravno Urška tista, ki so ji knjigo plačali že prej - kot darilo za rojstni dan. Ob vsej Pottermaniji pa sta čakala na slavljenko celo uro, dokler nista ugotovila, da sta jo najverjetneje zgrešila.

Knjige so v Felixu začeli prodajati točno minuto čez eno zjutraj in v pičlih desetih minutah prodali devet knjig, kjer so kupci izbirali med naslovnico za odrasle ali otroke. Je pa že znano, da bo knjigo prevedel Jakob Kenda, ki je Potterja pravzaprav pripeljal v Slovenijo in ga že prevajal, na slovenske knjižne police pa slovenski prevod prihaja februarja.

Ljubljana je dobila trg Oskarja de la Rente. Tako ga je namreč po znanem modnem oblikovalcu poimenovala skupina nadebudnežev, ki je ob odprtju trga pripravila bučen dogodek: modno revijo, skejterske vragolije in kratke nagovore. Glavnega pobudnika poimenovanja trga, Kranjčana Klemena Bučana, poznamo kot Buddha iz filma Mitje Okorna Tu pa tam.

Letošnje tradicionalne prireditve Pivo in cvetje v Laškem sta se spet udeležila Društvo ljubiteljev laškega piva Kranj ter Klub študentov Kranj. Tokratne ravno tako tradicionalne igre med ljubitelji laškega je letos pri Kranjčanih zelo dobro zastopala tudi ekipa deklet.

Kranjski zunanji bazen je kot vsi slovenski bazeni tudi gostil radijsko ekipo Dobro jutri, Slovenija!. Poudarili so, da je bazenska voda resnično čista, medtem ko je vstopnica na bazen ena najcenejših v Sloveniji. Vendar kljub vročini pretirane gneče nismo opazili. Na portoroškem pomolu, tik pred vkrcanjem na barko Meja, pa smo še v jutranji zamaknjenosti opazili direktorja radia Kranj Marjana Potrata in njegovega sina.

 

       

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sreda, 11. januar 2012 / 07:00

Klanci bolijo, kavči ubijajo!

Čas zaobljub je potrkal na vest. Tisti, ki se spomnimo obljub na silvestrsko noč, moramo zdaj te obljube držati, začeti izpolnjevati, kar naj bi pomenilo, da moramo spremeniti način življenja.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 13. julij 2015 / 14:06

V Seawayu spet delajo

Na Zgoši so v torek po večmesečnem premoru zaradi stečaja podjetja vendarle spet zagnali stroje. Trenutno je zaposlenih dvajset delavcev, Zincenko upa, da jih bo že jeseni še enkrat toliko.

GG Plus / ponedeljek, 13. julij 2015 / 14:04

Jakob Aljaž in stolp na Triglavu

Duhovnik in skladatelj, župnik na Dovjem Jakob Aljaž je brez dvoma eden najvidnejših svetlih junakov slovenske preteklosti. Rodil se je 6. julija 1845 v Zavrhu pod Šmarno goro, umrl pa je...

Kranj / ponedeljek, 13. julij 2015 / 14:01

Proti podeljevanju koncesij

Pri občinski organizaciji SD Kranj so prepričani, da bi namesto koncesij zasebnim vrtcem morali pospešiti prenovo nekdanjih šol in tako rešiti prostorsko stisko.

Gorenjska / ponedeljek, 13. julij 2015 / 13:58

Pripravljeni na hudo vročino

Iz gorenjskih zdravstvenih domov in jeseniške bolnišnice so sporočili, da kaj večjega obiska pacientov v zadnjih dneh hude poletne vročine v ambulantah niso imeli. Zdravnik Mitja Mohor je dodal še nek...

Kultura / ponedeljek, 13. julij 2015 / 13:52

Dve svetovni vojni v eni razstavi

V Muzeju Tomaža Godca v Bohinjski Bistrici so prejšnjo soboto odprli novo stalno razstavo z naslovom Bohinj in Bohinjci 1914–1918, 1941–1945.