Prihaja Festival Radovljica

Radovljica - Z uvodnimi prireditvami in slovesnostmi so v ponedeljek v Radovljici že napovedali letošnji 25. Festival Radovljica. Sicer pa bo glasbeni del v soboto, 11. avgusta odprla skupina Sonatori de la Gioiosa Marca iz Italije. Do 24. avgusta se bo zvrstilo deset koncertnih večerov večinoma v Radovljiški graščini, po en koncert pa tudi v Linhartovi dvorani, cerkvi sv. Petra v Radovljici in na Ljubljanskem gradu. Ob pestri mednarodni glasbeni ponudbi bomo na treh koncertih poslušali tudi slovenske izvajalce. Prvič doslej bomo na radovljiškem festivalu, katerega program je oblikovan iz stare in nove glasbe na historičnih instrumentih, poslušali tudi jazzovsko interpretacija Bachove glasbe. V petek je bila v Galeriji Pasaža v radovljiški graščini tudi že odprta razstava fotografij Mateja Rupla, ki že mnogo let zvesto skozi oko fotografskega aparata beleži festivalske večere. Tokrat se predstavlja s trenutki z lanskega festivala - nekoliko drugače (glej fotografijo).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 13. julij 2011 / 07:00

Ropal in vlamljal

Zdaj 25-letni moški je pred leti izvedel oborožena ropa in še več vlomov. "Posloval" je tudi na Gorenjskem.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / / 19:18

Elvis je vstopil v hišo

V dvorani kulturnega doma Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici so v soboto obudili nora šestdeseta, saj je oživel kralj rokenrola Elvis Presley s skupino Sam’s fever.

Rekreacija / / 19:02

Vztrajal sedemdeset kilometrov

Dobrodelnega mednarodnega teka na krilih življenja ali Wings for Life World Run, ki je v nedeljo potekal na 35 lokacijah po vsem svetu, se je udeležilo tudi 2500 tekačev pri nas.

Kronika / / 19:01

Kranjčani urili turške reševalce

Sedem kranjskih poklicnih gasilcev se je pred kratkim vrnilo iz turške Antalije, kjer je potekalo zaključno usposabljanje tamkajšnjih reševalcev v okviru evropskega programa Leonardo da Vinci.

Šport / / 18:58

Gorenjca na italijanski pentlji

Na letošnjem Giru d'Italia bosta nastopila dva slovenska kolesarja, Gorenjca Luka Mezgec (Giant-Alpecin) in Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice). Oba bosta kapetana v svojih ekipah.

Gorenja vas-Poljane / / 18:52

Pohodnike je pričakala tudi medvedka Štefka

Letošnjemu pohodu skozi Zalo, ki ga je peto leto pripravilo Turistično društvo (TD) Žirovski Vrh, se je kljub kislemu vremenu pridružilo več kot tristo pohodnikov.