Omar o muhastem karakterju: "Zase mislim, da nisem muhast. To je verjetno samo moja popačena javna podoba na podlagi govoric ljudi, ki mi zavidajo." (Foto: ASA)

Omar še vedno brca

Po letu dni zatišja se Omar vrača na glasbeno sceno. Vzel si je premor, čas za oddih in pripravo novega albuma, ki naj bi izšel čez dva meseca. Na njem bo predvidoma dvanajst skladb, katerih avtor je večinoma kar Omar sam, saj, kot pojasnjuje, zase najbolje ve, kaj hoče.

»Plošča bo predvsem bolj dodelana in zanimivejša kot prejšnja, ker smo si tokrat vzeli veliko več časa. Bo pa še vedno narejena v zelo prepoznavnem 'Omarjevem' slogu,« napoveduje glasbenik, ki tako tople poletne dneve preživlja predvsem v studiu. »Tega sploh ne bi izpostavljal, ljudi gotovo bolj zanima, kaj bo nastalo iz tega,« skromno pripomni Omar, ki priznava, da po tem času že pogreša glasbene odre in se tako veseli novih nastopov. Kljub temu pa dodaja, da je bil predaha zelo vesel in da mu je koristil. No, ali je tako dolg premor leta 2005 enemu najbolj iskanih Slovencev na internetu res koristil, bo jasno prav kmalu. Omar, ki je v preteklosti 'slovel' tudi po muhastem karakterju, pravi, da se bo še bolj posvečal glasbi, saj ugotavlja, da je to edina stvar v njegovem življenju, ki mu je pisana na kožo.

 

Po skoraj letu dni zatišja ste se na glasbeno sceno vrnili s singlom Bitka talentov je kul. Zakaj tako dolgo zatišje?

»Singl je več ali manj samo namig publiki, da sem še vedno živ, da še brcam. To v resnici sploh ni pravi singel, ampak samo skladba, ki je nastala za stoto Mariovo oddajo Spet doma, po drugi strani pa napoveduje prihod moje druge plošče. Mislim, da mi leto dni zatišja ni škodovalo, moral sem si vzeti nekaj časa tudi zase, za oddih in za pripravo novega materiala.«

 

Kdo vse sodeluje pri novem projektu?

»Ekipa ostaja bolj ali manj enaka: producent Martin Štibernik, Jani Hace in Nikola Sekulović na basu, klaviature Miha Gorše, na bobnih Jaka Lipar, kitare pa sem odigral kar sam. Aranžmajsko se bova v večini angažirala midva z Martinom, kar se je tudi na prejšnji plošči izkazalo za najboljše.«

 

Mislite, da boste kdaj presegli uspeh vašega albuma Omar, ki je dosegel platinasto naklado?

»Uh, o tem je težko govoriti. Vsi dobro vemo, da se danes plošče vse manj prodajajo, kar pa ne pomeni, da nova plošča ljudem ne more biti bolj všeč kot prejšnja!«

 

Kateri album ste nazadnje kupili sami?

»Debitantski album Nine Pušlar.«

 

Če bi snemali duet s slovensko pevko, za katero bi se odločili?

»O tem sicer nisem še nikoli razmišljal in zaenkrat tudi nimam kakšnega podobnega namena. Če bi pa že izbiral, bi verjetno izbral Nino Pušlar ali morda Neisho, če bi želeli sodelovati …«

 

V preteklosti je bilo veliko govora o vašem muhastem karakterju …

»Zase mislim, da nisem muhast. To je verjetno samo moja popačena javna podoba na podlagi govoric ljudi, ki mi zavidajo.«

 

Pa vendar se je predstava o 'pridnem' Omarju, zmagovalcu Bitke talentov kljub temu hitro razblinila. Še sami priznavate, da ste bolj divji in impulzivni …

»Ne bi rekel, da je katerokoli moje dejanje v javnosti kadarkoli izpadlo divje ali impulzivno. Mogoče je tako mnenje zaradi živahne in impulzivne glasbe, ki jo izvajam, ter zaradi bolj divjih rokenrol nastopov z bendom v živo.«

 

Že po prvem letu študija ste nehali obiskovati Visoko šolo za turizem v Portorožu, ker ste menda ugotovili, da je možno povsem lepo preživeti z glasbo. Vam je bilo kdaj žal, da ste tako hitro obupali?

»Ne, nikoli mi ni bilo žal, saj sem se že pred tem želel ukvarjati z glasbo in sem zelo vesel, da mi danes to tudi uspeva.«

 

Se vam še vedno zdi, da se da povsem lepo preživeti z glasbo?

»Nič se mi ne zdi, v to sem popolnoma prepričan. Z vsako stvarjo se da preživeti, če si le zadevi predan in jo opravljaš po svojih najboljših močeh. Zase lahko to stoodstotno trdim.«

 

Saj očitno vam res ni hudega, če vstajate ob dvanajsti uri ali še kasneje … V jutranjih in dopoldanskih urah vas je težko dobiti.

»Kadar imam nastope, so ti na vrsti šele v poznih večernih urah, tako da naslednji dan zaradi poznega prihoda domov spim res vsaj do dvanajstih. Drugače pa sem bolj vesten, vstajam okoli devetih. Glasbo najlažje ustvarjam v večernih in nočnih urah, drugače pa je to veliko bolj odvisno od trenutnega razpoloženja.«

 

Ali kdaj premišljujete, kaj bi počeli danes, če ne bi bilo Maria in Bitke talentov?

»Verjetno bi se vseeno ukvarjal z glasbo, ker je to v resnici edina stvar, ki mi je pisana na kožo.«

 

In če enkrat v glasbi ne boste več videli prihodnosti? Se bo Omar iz glasbenika prelevil v zobotehnika?

»Prepričan sem, da bom v glasbi vedno videl prihodnost. Večje vprašanje je, ali bom lahko od nje živel celo življenje. Če bo kdaj prišlo do krizne situacije, bom verjetno začel razmišljati tudi o tem, čeprav si želim, da bi za vedno ostal v glasbi. Sicer pa - nikoli ne reci nikoli!«

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sreda, 25. junij 2014 / 09:03

Pahor ob dnevu državnosti: Kljub številnim težavam smo na doseženo lahko ponosni

Predsednik republike Borut Pahor je na slovesnosti ob dnevu državnosti posvaril, da nas kljub otipljivim znakom gospodarskega okrevanja upravičeno grizejo dvomi, ali je to res in dovolj, da bi v priho...

Objavljeno na isti dan


Bled / sobota, 6. april 2019 / 19:32

Kartica mobilnosti za blejske goste

Bled – V Turizmu Bled na pobudo lokalne skupnosti, turističnega gospodarstva in skupnosti Julijskih Alp pred začetkom letošnje poletne turistične sezone za goste Bleda uvajajo kartico mobilnosti. N...

GG Plus / sobota, 6. april 2019 / 19:31

O življenju naprednih prednikov

V krajih pod Homškim hribom so bili v obdobju med obema vojnama med bolj naprednimi pri nas, zato raziskovalcem tamkajšnje zgodovine ne manjka gradiva za razstave in knjige.

Gospodarstvo / sobota, 6. april 2019 / 19:30

Visoke cene kmetijskih zemljišč

V zadnjih štirih letih je pri kupoprodaji kmetijskih zemljišč v Sloveniji povprečna cena znašala poldrugi evro za kvadratni meter, na Gorenjskem pa je bilo povprečje štiri evre.

Gospodarstvo / sobota, 6. april 2019 / 19:30

Poziv za pravilno uporabo kemičnih pripravkov

Kranj – Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano poziva uporabnike fitofarmacevtskih sredstev (FFS) k pravilni rabi teh sredstev in s tem k zmanjšanju možnih tveganj za zdravje ljudi ter z...

Kronika / sobota, 6. april 2019 / 19:30

V sredo prehitrih skoraj devetdeset voznikov

Kranj – V sredinem maratonskem nadzoru hitrosti so gorenjski policisti obravnavali 88 prekoračitev hitrosti – 46 v naselju, 22 zunaj naselja ter 20 na hitrih cestah in avtocestah. »Želeli smo, da n...