Gorenjska naj bo ena pokrajina
Na zadnji seji Sveta Mestne občine Kranj pred počitnicami tudi o denarni pomoči podeželju.
Mestni svetniki so na junijski seji Sveta Mestne občine Kranj dali pozitivno mnenje k predlogu Vlade Republike Slovenije glede območja, imena in sedeža Gorenjske pokrajine, ki obsega območja občin Bled, Bohinj, Cerklje, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri in Žirovnica, s sedežem v Kranju. Vladi in sosednjim občinam območja Gorenjske pokrajine pa predlagajo, da se v območje Gorenjske pokrajine vključijo še nekatere sosednje občine, ki so v zgodovinskem smislu povezane z območjem Gorenjske pokrajine.
Svetniki so potrdili Odlok o lokalni turistični vodniški službi v občini. Odlok določa program turističnega vodenja organiziranih skupin na območju občine, pogoje za izvajanje te službe, način pridobitve licence za turističnega vodnika in nadzor nad izvajanjem odloka. Sprejeli so tudi osnutek Odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za gradnjo komunalne infrastrukture v naseljih Žabnica, Šutna, Spodnje, Srednje in Zgornje Bitnje.
Splošno strinjanje je, da je preveč prometa v starem mestnem jedru, je pa kar nekaj razhajanj v stališčih, kako ta problem učinkovito rešiti. Delno naj bi k manj prometa v mestu pripomogla sprememba Odloka o ureditvi in varnosti cestnega prometa; po novem je ob delavnikih dovoljena dostava med 6. in 10. uro dopoldne ter med 16. in 17. uro popoldne, ob sobotah pa med 6. in 8. uro. Avto vam lahko odpelje »pajek«, če ste v starem mestu parkirali brez dovolilnice, na napačni lokaciji, če ste prekoračili dostavni čas ... Poostrili bodo tudi nadzor nad vstopom v staro mesto.
Svetniki so sprejeli Odlok o razglasitvi Železniške postaje Kranj za kulturni spomenik lokalnega pomena, s tem bo občina lahko kandidirala za evropska sredstva za izdelavo projektne dokumentacije za obnovo in revitalizacijo železniške postaje. Za kulturne spomenike lokalnega pomena so razglasili tudi Šempetrsko graščino, gospodarsko poslopje in ambient pri graščini, kapelo sv. Petra in grob Franca Trojarja - Slovena.
Sprejeli so Pravilnik o dodelitvi pomoči za ohranjanje in razvoj kmetijstva, gozdarstva in podeželja v občini za programsko obdobje 2007-2013. Cilji pomoči so ohranjanje in ustvarjanje delovnih mest na podeželju, zagotavljanje večje konkurenčnosti in inovativnosti podeželja in prispevanje k varovanju okolja, kulturne krajine in trajnostnemu razvoju. Prejemniki pomoči so kmetijska gospodarstva, člani kmetijskih gospodinjstev, razne organizacije in društva, ki delujejo na območju občine na področju kmetijstva, gozdarstva in prehrane, dijaki in študentje kmetijskih in gozdarskih programov ter lokalna akcijska skupina, priznana s strani ministrstva za kmetijstvo. Mestna občina Kranj v letu 2007 za pomoč v ta namen namenja 115.388 evrov proračunskega denarja.
Koncesiji za opravljanje javne dejavnosti na področju zobozdravstvenega varstva odraslih sta dobila Melita Franko in Gregor Mavčič, ki bosta še naprej opravljala zobozdravstveno dejavnost v prostorih Zobne poliklinike Kranj. Koncesijo je dobila tudi zobozdravnica za mladino Tina Herlec Šturm, ki ima prostore v Osnovni šoli Franceta Prešerna v Kranju. Potekala je tudi prva obravnava programa odvajanja in čiščenja komunalne odpadne in padavinske vode na območju Mestne občine Kranj za obdobje 2007 do 2017. V programu je predvidena tudi obnova centralne čistilne naprave v Kranju.