KBM za dividende več kot 15,3 milijona evrov

Maribor - Delničarji Nove KBM so se na skupščini seznanili s poročilom o notranjem revidiranju banke za leto 2006, s poslovanjem banke in finančne skupine Nove KBM ter s poročilom nadzornega sveta o preveritvi letnih poročil banke in skupine. Odločali so tudi o uporabi bilančnega dobička, ki je lani znašal skoraj 68 milijonov evrov, in sprejeli predlagani sklep o njegovi uporabi, med drugim, da se za izplačilo delničarjem nameni 5,25 evra dividende na kosovno delnico. To pomeni izplačilo delničarjem v višini več kot 15,3 evra ter za izplačilo nagrad članom nadzornega sveta v višini 135 tisoč evrov, medtem ko se preostanek bilančnega dobička v višini 52,5 milijona evrov razporedi v druge rezerve iz bilančnega dobička.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sreda, 26. junij 2019 / 09:05

Prvo srečanje generacije

Pred Gimnazijo Kranj se je prvič zbrala cela generacija dijakov, ki so maturirali pred petdesetimi leti.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 10. november 2020 / 19:43

Kalinova nagovorila dijake

Predsednica Dijaške organizacije Slovenije Maja Kalin: »Virus ni prizadel le našega družbenega življenja, ampak tudi kvaliteto izobraževanja, ki na daljavo ni enako kot v živo.« Dijakom svetuje, naj b...

Kultura / torek, 10. november 2020 / 18:30

Tudi Miniature 2020 na spletu

Kranj – Zaradi aktualnih razmer so bili organizatorji FD Janez Puhar Kranj prisiljeni tudi tradicionalno, deseto mednarodno bienalno razstavo Miniature 2020 preseliti na splet. Odprtje razstave v o...

Komenda / torek, 10. november 2020 / 18:27

Umrl je Alojz Lah

Alojz Lah je bil predsednik Konjeniškega kluba Komenda, častni občan občine Komenda in organizator sejmov kmetijske mehanizacije.

Razvedrilo / torek, 10. november 2020 / 18:24

Dokazala si je, da zmore

Žirovničanki Kristini Jakopič se je uspelo uvrstiti med najboljših pet v letošnji sezoni MasterChefa Slovenija. Sodelovanje v kuharskem tekmovanju je bilo zanjo ena najlepših življenjskih izkušenj.

Kronika / torek, 10. november 2020 / 18:22

Roparja obstopila občana

Kamnik – Kamniški policisti preiskujejo rop, o katerem so bili obveščeni v četrtek zvečer. Okoli 19.30 sta ne­znana storilca pristopila do oškodovanca ter mu z grožnjami in silo odvzela denar in mo...