V Leku odprli vrata krajanom
V Leku si želijo čim bolje sodelovati z lokalnim prebivalstvom, zato so pripravili ogled proizvodnje in predstavitev dela.
Mengeš – Dan odprtih vrat v mengeškem Leku je v torek potekal v dveh delih, saj so v svoje obrate povabili tako oba župana – mengeškega Franca Jeriča in domžalskega Tonija Dragarja, svetnike, člane občinskih uprav in novinarje, kot tudi prebivalce okoliških krajevnih skupnosti.
»Srečanje smo pripravili z namenom, da nas bolje spoznate in da si medsebojno izmenjamo želje in načrte. Vsi tu živimo in delamo in največ lahko naredimo prav s sodelovanjem,« je povedal Igor Boševski, izvršni direktor proizvodnje Lek Mengeš, kjer je zaposlenih skoraj 550 ljudi, od tega kar polovica iz neposredne okolice. Lek v Mengšu je danes razvojni in proizvodni center Sandoza in ima vlogo centra za izbrane učinkovine visokih vrednosti, vse več pozornosti pa namenjajo biofarmacevtiki. Ob lanski 60-letnici podjetja so zato napovedali začetek gradnje Razvojnega centra biofarmacevtike, ki ga bodo letošnjo jesen tudi slavnostno odprli. »Objekt s približno 2800 kv. metri in več kot sto zaposlenimi predstavlja temelj biofarmacevtike v Sandozu, ki bo zaznamoval prihodnost farmacevtske industrije,« je povedal vodja biofarmacevstike v Leku dr. Andrej Francky.
Da bi si obiskovalci Leka lažje predstavljali, kako poteka proizvodnja učinkovin in zdravil, so zaposleni v Leku organizirali ogled nekaterih obratov, veliko pozornosti pa so posvetili predvsem predstavitvi skrbi za okolje, saj med krajani Lek precej po krivici velja za onesnaževalca okolja. Predstavitev meritev je namreč pokazala, da je Lek na vseh področjih daleč pod dovoljenimi mejnimi vrednostmi emisij.