Folkloristi Hrvaškega kluba Komušina nastopajo tako v Sloveniji kot tudi v tujini.

Tradicijo ohranja folklora

V Hrvatskem klubu Komušina sta aktivni dve sekciji: folklorna in športna.

Hrvaški klub Komušina je bil ustanovljen leta 1993, v času, ko so bili v Škofji Loki, kjer ima klub svoj sedež in prostore, begunci iz Bosne. Člani kluba so namreč katoliki iz Bosne in Hercegovine, največ jih prihaja iz Komušina, mesta v Bosni v bližini Tesliča. »Cilj kluba je ohraniti kulturno tradicijo in kulturne običaje rojstnega kraja, ter organizirati družabna srečanja članov kluba, ki jih je okrog dvesto. V okviru kluba delujeta dve sekciji: folklorna in športna. Slednja je aktivna predvsem na področju nogometa,« je povedal Anđelko Begić, predsednik kluba, ki v Škofji Loki živi že več kot 30 let, ima družino, in kot pravi, se tu dobro počuti.

V klubu je zelo dejavna folklorna sekcija. »Ohranjamo narodno nošo rojstnega kraja, ter hkrati domačih plesov učimo tretjo generacijo. Obenem se v sekciji učijo plesov tudi drugih narodov,« pravi Begić. Folklorna sekcija se je s svojim programom predstavila že občinstvu v Nemčiji, Bosni in Hercegovini, Avstriji, na Hrvaškem in seveda v Sloveniji. »Še v tem mesecu bomo znova nastopili v Avstriji, avgusta pa v Bosni,« še dodaja predsednik kluba, čigar vsi člani so zaposleni v Sloveniji in so tudi slovenski državljani. Večkrat letno se v prostorih kluba v nekdanji vojašnici dobijo na različnih prireditvah. »Seveda pa se vključujemo tudi v kulturna in politična dogajanja v mestu. Župan Igor Draksler je seznanjen z delovanjem našega kluba in nam pri tem pomaga, seveda kolikor je to v njegovi moči,« zaključuje Begić.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / torek, 26. junij 2012 / 07:00

Podelili priznanja občinskim nagrajencem

Podbrezje - V soboto je bila v Pirčevem domu slavnostna seja Sveta občine Naklo, na kateri so podelili priznanja letošnjim občinskim nagrajencem. Na sliki od leve: dobitniki bron...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Namesto malice topli napitki

Pri uvajanju brezplačnega toplega obroka za dijake pri ministrstvu za šolstvo in šport ne pričakujejo večjih težav. Dijaška prehrana je naložba v zdravje.

Kronika / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Nesreče

Trčenje usodno za kolesarko Žirovnica - V petek se je nekaj minut pred osmo zjutraj na regionalni cesti v Žirovnici zgodila prometna nesreča, v kateri...

Kamnik / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Podgorci zgled drugim

Po neštetih urah prostovoljnega dela je Športni park Podgorje tudi uradno odprt.

Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Dodaten denar za pomoč prizadetim v neurju

Ljubljana - Vlada je na četrtkovi seji dodelila občinam za odpravo posledic avgustovskega neurja, močnega vetra in toče dodatnih 966.845 evrov, od tega 686.205 evrov za neurje 15...

Kranj / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Pili so "čajček dobre volje"

Na prvi šolski dan je v podružnični šoli Podblica vladalo bolj sproščeno vzdušje, včeraj pa so začeli pouk.