Športna dvorana je predraga
Na Bledu imajo precej pomislekov, kako in kdo naj upravlja športne objekte, ki niso pomembni le za kraj, ampak tudi za turizem, vendar pa je z njimi več izgube kot dobička.
Bled – V javnem podjetju Infrastruktura, ki upravlja športno dvorano (drsališče), smučišče oziroma poletno sankališče Straža, grajsko kopališče, športni park in mini golf (tega oddajajo v najem), ugotavljajo, da naj bi letos s temi objekti pridelali okoli 105 tisoč evrov izgube. Kot je na zadnji seji blejskega občinskega sveta pojasnil direktor Mirko Ulčar, so izgubili dohodke iz Blejskega gradu in Festivalne dvorane, ki sta po novem pod okriljem Zavoda za kulturo. Za povrhu je slaba zima prinesla precejšen izpad dohodka na smučišču Straža, v športni dvorani pa domači klubi za uporabo plačajo le del določene cene, kar sicer energetsko potratnemu objektu prinaša še dodatno izgubo. Športni park je še v gradnji, dokončali pa naj bi ga letos, in tudi to je dodaten strošek. Edino na grajskem kopališču stroške lahko prilagajajo obisku, tako da ti ne pomenijo dodatne izgube.
»Mislim, da bi bilo treba več sodelovati s turističnim gospodarstvom, saj so objekti pomembni tudi kot dodatna ponudba Bleda. Skupaj bi lahko imeli nekakšen »rizični fond«, s katerim bi pokrivali izgubo. V tej objekte je bilo vloženega veliko denarja in škoda bi bilo, če bi jih dočakala usoda Zatrnika,« je predlagal Ludvik Kerčmar, Anton Omerzel pa je prepričan, da bi bilo treba razmišljati celo o prodaji športne dvorane. Večina svetnikov se je zato strinjala, da je treba za vsakega od športno turističnih objektov čim prej narediti program s predlogom za rešitev, ki občini ne bi prinašala dodatnega financiranja.