Kranjski brezdomec Darko Pešl je oblekel dres slovenske nogometne reprezentance, po svetovnem prvenstvu pa si znova želi v šolo. (Foto: Tina Dokl)

Spet razmišlja o prihodnosti

Med izbranci selektorja slovenske nogometne reprezentance brezdomcev Aleša Čeha je tudi Kranjčan Darko Pešl, ki je prepričan, da bo postal eden tistih, ki mu bo igranje nogometa spremenilo življenje.

Selektor slovenske reprezentance brezdomcev Aleš Čeh in njegov pomočnik Željko Milinovič sta sredi maja določila osem reprezentantov, ki bodo našo državo prvič zastopali na svetovnem nogometnem prvenstvu brezdomcev. Tekmovanje bo med 29. julijem in 4. avgustom letos potekalo na Danskem, tja pa bo potovalo sedem igralcev in ena igralka. Mesto v ekipi si je zaslužil tudi kranjski brezdomec Darko Pešl, ki se zadnje tedne zavzeto pripravlja na svoj prvi veliki nastop. Pogovarjala sva se o življenju brezdomcev, predvsem pa o športu.

Kje živiš, kako da si ostal brez doma?

»Spim v zapuščeni hiši, v bivši plinarni. Prej sem živel v rejniški družini, v Kranj pa sem prišel na pobudo prijatelja. Sicer pa sem rojen v Slovenj Gradcu in sem star 25 let. Ker nimam narejene nobene šole, mi ne uspe najti tudi nobene službe.«

 

Kdo te je predlagal za igranje v nogometni reprezentanci brezdomcev?

»Za možnost, da se potegujem za mesto v slovenski nogometni reprezentanci brezdomcev, sem izvedel na Centru za socialno delo v Kranju. Povedali so mi, kdaj bo izbirna tekma v Kranju, nato pa sem šel tudi na tekmo v Maribor.«

 

Si že prej igral nogomet?

»Prej sem treniral košarko, za hobi pa sem s prijatelji rad igral tudi nogomet.«

 

Ti dejstvo, da si bil med več kot sto kandidati zbran med osmerico, ki bo nastopila na svetovnem prvenstvu veliko pomeni?

»Ja, res mi dosti pomeni. Več sem začel razmišljati o prihodnosti in sklenil sem, da bom jeseni spet začel hoditi v šolo. Najprej bom moral narediti še manjkajoča dva razreda osnovne šole, nato pa se želim vpisati na srednjo ekonomsko šolo.«

 

Kaj si želiš početi, ko boš končal šolo?

»Moja večletna želja je, da bi imel nekoč gostinski lokal.«

 

Ali rad piješ alkohol?

»Včasih rad tudi kaj popijem, vendar se zadnje čase skušam zadržati, da bi bilo to čim manjkrat.«

 

Kako skrbiš, da imaš sedaj, ko je do nastopa na svetovnem prvenstvu še slaba dva meseca, dovolj kondicije?

»Poleg tega, da se udeležujem priprav z reprezentanco, večkrat nogomet igramo s prijatelji. Vsak dan tudi tečem, največkrat grem v gozd ob kopališču.«

 

Slovenska reprezentanca brezdomcev je v povprečju stara več kot trideset let, tako da si ti eden mlajših. Na kakšen rezultat računate na svetovnem prvenstvu?

»Res sem drugi najmlajši v reprezentanci, saj je selektor izbiral tudi glede na starost, da nas je vsakih nekaj, poleg tega pa je tudi ena igralka. Upam, da je izbral dobro in da nam bo na svetovnem prvenstvu uspelo igrati po najboljših močeh. Jaz se bom vsekakor potrudil, čeprav je uvrstitev težko napovedati.«

 

Ali misliš, da ti bo nastop na svetovnem prvenstvu spremenil življenje, saj statistike kažejo, da ga spremeni kar 77 odstotkov udeležencem?

»Mislim, da mi ga bo. Že sedaj sem začel drugače gledati na življenje, bolj se trudim.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / ponedeljek, 26. junij 2017 / 10:43

Vedno več ljudi teče

Tek je že več let ena najbolj priljubljenih oblik rekreacije. To smo se prepričali tudi v soboto na Teku štirih mostov v Škofji Loki. Udeležence smo vprašali, zakaj je po njihovem mnenju t...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / / 07:00

Bliža se festival Carniola

V soboto se v Kranju pričenja peti mednarodni multikulturni festival Carniola v organizaciji Art centra. Festival bodo ob 21.30 odprli s premierno uprizoritvijo glasbeno-plesnega...

Bled / / 07:00

Završnik bo direktor Zavoda za kulturo

Bled - Na torkovi seji blejskega občinskega sveta so potrdili predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja ter za direktorja Zavoda za kulturo Bled im...

Bled / / 07:00

Stanovalci zahtevajo redarja

Čeprav je že dolgo časa znan problem parkiranja v bližini Diagnostičnega centra Bled, pa je stanovalcem dokončno prekipelo.

Bohinj / / 07:00

Mobilatorij odprl svoja vrata

Bohinjska Bistrica - Na parkirišču pred osnovno šolo dr. Janeza Mencingerja je bil v ponedeljek odprt Mobilatorij. Na odprtju je nastopil šolski mladinski pevski zbor pod vodstvo...

Zanimivosti / / 07:00

Nevarno otroško igrišče na Pungertu

Kranj - Bralec nas je opozoril, da so igrala na otroškem igrišču na Pungertu v Kranju poškodovana in da so jih odgovorni sicer zavarovali, a po mnenju bralca slabo, za...