Slovenska reprezentanca v in-line hokeju (prva vrsta od leve proti desni): Gašper Krošelj, Dejan Žemva, Tadej Nabergoj, Jaka Zupanc, selektor Matjaž Mahkovec, Rok Bavdaž, Nejc Sotlar, Marjan Manfreda in Grega Šolar ter (druga vrsta) vodja ekipe Boštjan Fon, Denis Kadič, Eric Pance, Domen Vedlin, Bojan Zajc, Matic Kralj, Jan Loboda, Igor Hriberšek, Štefan in Rok Nahtigal, tehnični vodja Matjaž Skube ter predsednik in-line zveze Slovenije Bernard Urbanija.

Dobri, a so lahko še boljši

Naša reprezentanca v tako imenovanem in-line hokeju se je prejšnji teden z "zgodovinskim" petim mestom vrnila z letošnjega svetovnega prvenstva v Nemčiji.

Lukovica – Slovenski hokejisti na rolerjih so uspešno nastopili na letošnjem svetovnem prvenstvi v in-line hokeju, ki je bilo v Landshutu v Nemčiji. Naši reprezentanti, ki so nastopili pod vodstvom trenerja Matjaža Mahkovca, se niso ustrašili slovitih nasprotnikov. Najprej so s 4 : 3 po kazenskih strelih premagali kasnejše svetovne prvake Švede, bili nato z 2 : 1 boljši od Fincev ter za konec s kar 7 : 2 ugnali ekipo Slovaške. Žal pa se je našim zataknilo na četrtfinalni tekmi z Avstrijo, ko so izgubili z 1 : 2. Tako so se na koncu potegovali zgolj za peto mesto, na tej tekmi pa so s kar 9 : 0 premagali ekipo Slovaške.

»Slovenska reprezentanca na svetovnih prvenstvih v in-line hokeju nastopa od leta 2002, ko smo prvič dobili povabilo v B-skupno. Že prvo leto smo si priborili A-skupino, iz katere nismo nikoli izpadli, vendar pa nam do letos v predtekmovanju ni uspelo premagati nobene od svetovnih velesil in smo si obstanek vedno zagotovili po dodatnih tekmah, ko smo osvojili sedmo ali osmo mesto. Letos pa smo si postavili ambicioznejši cilj, saj smo dober mesec nazaj dobili novega predsednika Bernarda Urbanijo, s selektorjem Matjažem Mahkovcem in tehničnim vodjem Matjažem Skubetom pa smo poskrbeli, da smo v Nemčijo odpeljali moštvo, ki si je res želelo igrati in zmagovati. Za priprave smo imeli zgolj štirinajst dni časa, fantje pa so svojo nalogo opravili profesionalno, čeprav nas Hokejska zveza Slovenije, pod katero spadamo, ne jemlje resno. Zato smo se sami potrudili za sponzorje in z rezultati dokazali, da si zaslužimo tako njihovo pozornost, kot upam, da sedaj tudi pozornost krovne organizacije,« je po vrnitvi domov na priložnostni tiskovni konferenci v Lukovici povedal vodja ekipe Boštjan Fon, ki je ponosen tudi na dejstvo, da so bili fantje na prvenstvu res prava ekipa. »Lahko bi sicer danes imeli kolajne okoli vratu, vendar je bil poraz z Avstrijo za nas dobra šola in veselimo se že novega prvenstva prihodnje leto v Bratislavi,« pravijo naši hokejisti na rolerjih in ponosno dodajajo, da je to največji uspeh slovenskih ekipnih športov na svetovnih prvenstvih.

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Gorenjski glas

Gorenjski glas, 26. junij 2009, št. 50

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / / 07:00

Izlet v neznano

Koleos je prvi pravi Renaultov športno terenski križanec.

Avtomobilizem / / 07:00

Pohod hibridne energije

Test: Lexus RX 400h Executive

Avtomobilizem / / 07:00

Pravilno natovarjanje za varnost

Precej voznikov ne upošteva varnostnih pravil pri polnjenju avtomobilskega prtljažnika.

Mularija / / 07:00

Ti, jaz, sonce in smeh

Pod tem geslom so se tržiški in škofjeloški otroci družili na poletnem taboru na Srednjem Vrhu nad Gozd Martuljkom.

Mularija / / 07:00

Moj očka

S podružnične šole Žabnica so nam poslali spise učencev, v katerih opisujejo očke.