Podelitev priznanj

Strahinj - Gorenjska turistična zveza je letos že šestič podelila priznanja ljubiteljem gorenjskega nageljna. V projektu "Vrnimo gorenjski nagelj na gorenjski balkon in okna" so letos priznanja prejeli: Rezka Mandeljc, Štefka Cesar, Francka Noč, Stanka Česen, Katarina Poljanec, Marija Urbanček, Anton Podobnik in Vida Pečar. Priznanja sta podelila predsednik Gorenjske turistične zveze Jure Meglič, ki je v pozdravnem govoru predstavil projekt, ki se je med ljubitelji rož dobro prijel,in predsednica komisije za projekt "Gorenjski nagelj" Mirjam Pavlič. Gostitelj in ravnatelj Srednje biotehniške šole Kranj Marijan Pogačnikse je zahvalil za odločitev, da je bila letos podelitev prav vnovem biotehniškem centru v Strahinju, saj je vzgajanje rastlin tudi del njihovega programa. Ponosni smo lahko, da vsem, ki obiskujejo našo deželo lahko pokažemo tudi avtohtono cvetje. V biotehniškem centru gojijo več vrst rož, med njimi tudi švicarske nageljne, ki so jih letos vsi, ki so poslali prijave, tudi dobili. Obiskovalci so dobili tudi veliko koristnih informacij na predavanju univ. dipl. agr. Nataše Šink o negi balkonskih rastlin in tudi o škodljivcih, ki se jih lahko ubranimo na različne načine. Ljubitelje nageljnov spet vabimo, da tudi letos pošljejo prijave s slikami letošnjih nageljnov za izbor v naslednjem letu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Čebelarji proslavili jubilej in razvili prapor

Goriče - Čebelarsko društvo Goriče je v soboto na slovesnosti v domu Lovske družine Storžič na Pangršici proslavilo 50-letnico delovanja, ob tej priložnosti pa je razvilo tudi dr...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sobota, 18. januar 2020 / 22:51

V Aleji zaslužnih Ločanov kip Marije Bračko

V Aleji zaslužnih Ločanov bodo prihodnji teden odkrili doprsni kip zdravnici dr. Mariji Bračko, ki je postavila temelje organiziranemu zdravstvu v Škofji Loki. Prva ženska med zaslužnimi Ločani.

Kranj / sobota, 18. januar 2020 / 22:47

Bo bolnišnica vračala denar?

Bolnišnica za ginekologijo in porodništvo Kranj je ena od petih, ki naj bi državi morale vrniti del sanacijskih sredstev.

GG Plus / sobota, 18. januar 2020 / 22:46

Kakšno šolo si želijo starši

Tudi starši imajo pravico (in po naši zakonodaji tudi dolžnost), da razmišljajo o tem, kakšna naj bi bila slovenska šola. Na začetku šolskega leta obravnavajo letni delovni načrt šole in ob koncu l...

Razvedrilo / sobota, 18. januar 2020 / 22:42

Kmetija ga ni spremenila

Tom Zupan prihaja s Primskovega, natančneje iz Gorenj pri Kranju. Simpatičnega 21-letnika smo spremljali v zadnjem šovu Kmetija na Pop TV. Pravi, da ga življenje na kmetiji ni spremenilo.

Kronika / sobota, 18. januar 2020 / 22:37

Zagorelo na skednju

V ponedeljek zvečer je v Mošnjah izbruhnil požar na gospodarskem poslopju in le hitri intervenciji okoli sto gasilcev gre zasluga, da se ni razširil na stanovanjski del objekta.