Blejcem še četrti pokal

Potem, ko so slavili v domačem pokalnem tekmovanju, v Srednjeevropski ligi in pokalu Top Teams, so odbojkarji Autocommercea Bled osvojili še naslov državnih prvakov.

Radovljica – Letošnje državno prvenstvo v odbojki se je končalo po pričakovanjih. Na kaj drugega kot na zanesljivo zmago blejske ekipe Autocommercea 3:0 nihče od poznavalcev ni niti pomislil, saj je najboljši slovenski odbojkarski kolektiv imel v rokah že tri velike pokale, ki so jih fantje osvojili v zadnjih mesecih. Toda zato se tudi na zadnji tekmi proti ekipi Preventa Gradnje IGM pred domačimi gledalci niso nič manj borili, vse do zadnje točke so želeli dokazati, da so si vse zmage po vrsti zaslužili z veliko borbenosti in truda.

»Zelo sem vesel, bila je lepa sezona in verjamem, da so jo tudi soigralci doživljali podobno. Imamo štiri pomembne lovorike, ki smo jih sicer morda dobili malce nepričakovano, vendar pa vse zasluženo,« je s četrtim letošnjim pokalom v rokah pripovedoval kapetan blejskega moštva Matija Pleško, podobno pa so razmišljali tudi ostali. »Čestitam vsem fantom, pa tudi upravi kluba, ki nam je omogočila, da smo lahko dobro delali. Prav tako se za pomoč zahvaljujem gledalcem in upam, da nam bo tudi v bodoče uspelo delati in igrati kot si skupaj želimo,« je poudaril trener Dragutin Baltič. »Za nami je res fantastična sezona, smo ekipa na igrišču in izven igrišča, za nas je pomemben vsak uspeh in tudi zmaga v državnem prvenstvu,« je po tekmi nasmejan dodal še eden najmlajših v moštvu Tine Urnaut, dvometraš, ki uspeha ni proslavljal prav dolgo, saj se je že dan po slavju pridružil naši mladinski reprezentanci, ki v Radovljici trenira za nastop na kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki bodo konec meseca pri nas v Mariboru.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 27. junij 2017 / 21:38

Spominski plošči hraniteljem orožja

Škofja Loka, Jezersko – Ko je leta 1990 takratni jugoslovanski politični vrh grozil z uvedbo izrednih razmer in razorožitvijo slovenskih obrambnih sil, se je zoper zahtevano oddajo orožja uprla več...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / / 07:00

Fantazija v črnem, tehnika v belem

V ljubljanskem Mestnem muzeju je bila modna revija v sklopu prestavitve Elektroluxovih najnovejših pralnih in sušilnih strojev.

Zanimivosti / / 07:00

Jubilej koče na sv. Jakobu

Na sobotni slovesnosti na sv. Jakobu so se spomnili odprtja tamkajšnje koče pred dvajsetimi leti.

Mularija / / 07:00

Otroci in mir

Mir se začne s menoj - tako je bila poimenovana razstava del predstavnikov Osnovne šole Škofja Loka - Mesto, ki so svoja dela v petek zvečer predstavili v škofjeloški galeriji Ivana Groharja.

Gorenja vas-Poljane / / 07:00

Nova športna dvorana ob šoli

Ideja in potreba po gradnji nove športne dvorane ob Osnovni šoli Ivana Tavčarja v Gorenji vasi je stara že več let, saj sedanja ne zagotavlja optimalne izvedbe športne vzgoje v šoli niti ne zadovoljuj...

Žirovnica / / 07:00

Vse več potreb po pomoči na domu

Žirovniški občinski svetniki so se na zadnji seji seznanili z informacijo o stanju na področju socialnega varstva v občini.