Razstava izdelkov iz lesa Staneta Lamovška.

Letos že tri razstave

V obdobju od januarja pa do danes so se v Muzeju Občine Šenčur zvrstile že tri razstave.

V mesecu januarju smo odprli slikarsko razstavo Biserke Komac z naslovom ''Zvenenje brezčasja''. Avtorica najraje slika v tehnikah akrila, akvarela in pastela, tokrat je v našem muzeju razstavljala svoje akrile. Veseli smo, da je poleg osmih samostojnih slikarskih razstav in čez dvajset udeležb na skupinskih razstavah v Sloveniji in tujini svoje slike delila tudi z našim muzejem in njegovimi obiskovalci.

V mesecu februarju je sledila otvoritev razstave zakoncev Štirn iz Britofa. Slavica Štirn je predstavila slikarsko razstavo ''Sožitje'', Alojz Štirn pa je s svojimi ''Beneškimi maskami'' obogatil takratni pustni čas. Alojz Štirn je človek, ki sledi svojim slikarskim nagnjenjem na več slikarskih področjih: od risbe, akvarela, olja ali akrila. Sodeluje na številnih slikarskih kolonija in ex temporih po Sloveniji. Doslej je imel 128 samostojnih in okoli 170 skupinskih razstav in za svoje slikarske dosežke je prejel že številne nagrade in veseli smo, da je svoja dela na ogled postavil tudi v šenčurskem muzeju. Slavico Štirn smo še pred leti poznali kot poeteso in avtorico treh pesniških zbirk, danes pa jo zagotovo lahko predstavimo kot uspešno slikarko z obsežnim opusom, v katerem prevladujejo motivi iz narave. V muzeju je bila njuna razstava dobro obiskana in je predstavljala popestritev in obogatitev muzejskega programa.

Marca pa je muzej gostil Staneta Lamovška, ki je z razstavljenimi izdelki želel poudariti lepote, ki jih je narava zapisala v lesu. Poklicna pot Staneta Lamovška se prepleta z različnimi hobiji, ki pa so vsi povezani z naravo. Je odličen poznavalec kamnin, mineralov, poznavalec lesa in strugar, mizar in jamar. V muzeju nam je predstavil izdelke, ki so nastali iz obdelanih izbranih kosov lesa in so bili v muzeju na ogled v obliki kelihov, vaz, gob in skled, katerim se Lamovšek pogosto posveča. Iz vtisov, ki so jih obiskovalci ob ogledu razstave vpisovali v knjigo vtisov, pa lahko razberemo, da so bili nad razstavljenim navdušeni in si še želijo takšnih in podobnih razstav.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / petek, 20. januar 2017 / 13:51

O spravi

Poznam človeka, ki je bil s svojim sosedom skregan dvajset let. Ko je čas dozorel, mu je dejal: »Peter, kaj če bi bila midva odslej spet prijatelja!« Tako enostavna je lahko včasih sprava.

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 10. marec 2013 / 07:00

"Priložnost"

Slovenija je dobila predsednika Državnega zbora iz vrst SD. V Zagrebu so si oddahnili, končno razumejo in verjamejo, da parlament ne bo predčasno razpuščen. Volitev v Sloveniji še ne bo, vsaj do...

Zanimivosti / nedelja, 10. marec 2013 / 07:00

Nad zimo tudi z metlami

V Tržiču so se lotili izdelovanja tradicionalnih gregorčkov in ´cambohov´, zimo pa bodo odganjali tudi z gorečimi brezovimi metlami.

Zanimivosti / nedelja, 10. marec 2013 / 07:00

Dobrodelna kulturna prireditev Sahra

Kamnik - Muslimansko dobrodelno društvo Merhamet iz Ljubljane v sodelovanju s KUOD Bayani in KD Priden možic iz Kamnika danes, 10. marca, ob 18. uri organizira Sahro, dobrodelno...

Slovenija / nedelja, 10. marec 2013 / 07:00

Dva tisoč jih čaka na prekop

Minila so štiri leta od odkritja množičnega grobišča v rovu sv. Barbare v rudniku Huda Jama pri Laškem. Jože Dežman: je to mesto, ki ga želimo v prihodnje obiskovati kot zgodovinski spomenik?

Bohinj / nedelja, 10. marec 2013 / 07:00

Bo nadškofija vzela pomoč za novorojenčke

Nadškofija Ljubljana je po pravnomočno zaključenem 15-letnem denacionalizacijskem postopku v primeru Zoisove graščine v Stari Fužini vložila odškodninsko tožbo proti Občini Bohinj zaradi nezmožnosti u...