Letos že tri razstave
V obdobju od januarja pa do danes so se v Muzeju Občine Šenčur zvrstile že tri razstave.
V mesecu januarju smo odprli slikarsko razstavo Biserke Komac z naslovom ''Zvenenje brezčasja''. Avtorica najraje slika v tehnikah akrila, akvarela in pastela, tokrat je v našem muzeju razstavljala svoje akrile. Veseli smo, da je poleg osmih samostojnih slikarskih razstav in čez dvajset udeležb na skupinskih razstavah v Sloveniji in tujini svoje slike delila tudi z našim muzejem in njegovimi obiskovalci.
V mesecu februarju je sledila otvoritev razstave zakoncev Štirn iz Britofa. Slavica Štirn je predstavila slikarsko razstavo ''Sožitje'', Alojz Štirn pa je s svojimi ''Beneškimi maskami'' obogatil takratni pustni čas. Alojz Štirn je človek, ki sledi svojim slikarskim nagnjenjem na več slikarskih področjih: od risbe, akvarela, olja ali akrila. Sodeluje na številnih slikarskih kolonija in ex temporih po Sloveniji. Doslej je imel 128 samostojnih in okoli 170 skupinskih razstav in za svoje slikarske dosežke je prejel že številne nagrade in veseli smo, da je svoja dela na ogled postavil tudi v šenčurskem muzeju. Slavico Štirn smo še pred leti poznali kot poeteso in avtorico treh pesniških zbirk, danes pa jo zagotovo lahko predstavimo kot uspešno slikarko z obsežnim opusom, v katerem prevladujejo motivi iz narave. V muzeju je bila njuna razstava dobro obiskana in je predstavljala popestritev in obogatitev muzejskega programa.
Marca pa je muzej gostil Staneta Lamovška, ki je z razstavljenimi izdelki želel poudariti lepote, ki jih je narava zapisala v lesu. Poklicna pot Staneta Lamovška se prepleta z različnimi hobiji, ki pa so vsi povezani z naravo. Je odličen poznavalec kamnin, mineralov, poznavalec lesa in strugar, mizar in jamar. V muzeju nam je predstavil izdelke, ki so nastali iz obdelanih izbranih kosov lesa in so bili v muzeju na ogled v obliki kelihov, vaz, gob in skled, katerim se Lamovšek pogosto posveča. Iz vtisov, ki so jih obiskovalci ob ogledu razstave vpisovali v knjigo vtisov, pa lahko razberemo, da so bili nad razstavljenim navdušeni in si še želijo takšnih in podobnih razstav.