Posilstvo presega šolske okvire
Informacije o domnevnem posilstvu na Srednji šoli Domžale so v javnost prišle šele tri mesece po dejanju.
Domžale – Iz Srednje šole Domžale, ki jo je v zadnjem obdobju zaznamovalo več dogodkov, povezanih z neprimernim ravnanjem dijakov, je pred dnevi prišla informacija o posilstvu. Domnevno dejanje, v katerega sta bila vpletena gimnazijka in dijak srednje poklicne šole, se je zgodilo že 5. januarja, a širša javnost o tem ni bila obveščena.
»Javnosti o tem res nismo obveščali, saj se ne čutimo dolžne to delati, a to še zdaleč ne pomeni, da je bil dogodek zamolčan. O tem smo veliko govorili, tako učitelji kot dijaki, tej tematiki smo namenili posebne šolske ure, pogovori so se odvijali tudi na spletnem forumu in takoj smo uvedli nekaj dodatnih varnostnih ukrepov,« je zatrdil direktor Srednje šole Domžale Primož Škofic in dodal, da je šola ravnala v skladu z zakonodajo in pristojnostmi, zato očitke o zamolčanju dogodka odločno zavrača. »Oba dijaka sta še mladoletna in tudi policija, ki je skupaj s tožilstvom že prevzela zadevo, takih dogodkov ne sporoča javnosti, zakaj bi jih torej morali mi? Naredili smo vse, kar je bilo treba.«
Dijakinja domžalske gimnazije se je po dogodku na svojo željo izpisala iz šole, na predlog ravnatelja pa je šolski zbor potrdil izključitev dijaka, ki naj bi kaznivo dejanje posilstva zakrivil.
Po posnetku nasilja domžalskih dijakov, ki je po spletu zakrožil pred nekaj meseci, in lažni bombi konec januarja je to še eden od dogodkov, ki na Srednjo šolo Domžale mečejo slabo luč. Kljub temu je direktor prepričan, da se zaradi poročanja v medijih dijakom srednjih in poklicnih šol po vsej Sloveniji godi krivica, »ker javnost dobi občutek, da se na takšnih šolah izobražuje le problematična mladina, kar pa nikakor ne drži«. Na Ministrstvu za šolstvo in šport dejanje na šoli ostro obsojajo, o odgovornosti in ravnanju vodstva šole pa bo odločal svet zavoda.