Anže Kopitar od danes z našo reprezentanco

Brnik – Po tridesetih urah, ko je zapustil Los Angeles, je včeraj popoldne na brniško letališče prispel naš najboljši hokejist Anže Kopitar. 19 letni Hrušičan, ki je v letošnji sezoni nastopal za ekipo Los Angeles Kingsov v ameriški profesionalni ligi NHL, je bil ob prihodu domov sicer utrujen, a zadovoljen, da je po lanskem avgustu, ko je odšel čez lužo, spet doma. »Vesel sem bil, ko sem zagledal domače hribe, Karavanke in Hrušico, saj je vedno lepo priti domov. Časa za počitek pa ne bo veliko, saj se bom že jutri pridružil naši reprezentanci. Vsi pričakujejo, da bomo na domačem svetovnem prvenstvu osvojili prvo mesto in si priigrali povratek v skupino A. Za ta cilj pa bo treba vse tekme odigrati na visokem nivoju in upam, da nam bo uspelo,« je povedal Anže, ki so ga na Brniku pričakali tudi sorodniki, posebno vesel pa ga je bil brat Gašper, prav tako hokejist.

Anže se bo skupaj z očetom Matjažem, pomočnikom selektorja naše hokejske reprezentance, že danes pridružil naši ekipi na zadnjih treningih pred nedeljskim začetkom svetovnega hokejskega prvenstva divizije I, skupine B v Ljubljani. »Anže bo predvidoma v napadu zaigral skupaj z Razingarjem in Janom, zato je zelo dobro, da bodo pred prvenstvom opravili nekaj skupnih treningov,« je dodal Matjaž Kopitar, preden je Anžeta odpeljal domov na zaslužene štruklje, ki si jih je Anže včeraj zaželel za večerjo.

                 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Odličnih osnovnošolcev je 46

Radovljica - Radovljiški župan Janko S. Stušek je v sredo na vrtu Šivčeve hiše sprejel 46 učencev iz osnovnih šol Antona Tomaža Linharta Radovljica, Frana Saleškega Finžga...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.