Fantazijske cvetlične vezave šle za med
Minuli petek in soboto je bilo na Srednji biotehniški šoli v Strahinju velikonočno vzdušje. Razstavo so tokrat obogatili z velikonočnimi delavnicami, ki so bile zelo dobro obiskane.
Strahinj – »Otrok je kakor zaprta školjka, v kateri se skriva Biser. Razpri ga nežno in z ljubeznijo, da bo ta zažarel v vsej svoji lepoti,« sta po ogledu pete Velikonočne razstave na Srednji biotehniški šoli v Strahinju zapisala Pehta in Bedanc iz Kranjske Gore, očitno navdušena nad izvirnostjo in talentom dijakov, ki ga profesorji skušajo razvijati v najboljši možni meri. Velikonočna razstava, ki je minuli petek in soboto potekala v okviru praznovanja stoletnice šole, je v Strahinj privabila toliko obiskovalcev kot še nikoli doslej. Poudarek so dijaki in profesorji dali prav na visok jubilej šole, zato so mladi cvetličarji in vrtnarji pripravili sto velikonočnih fantazijskih cvetličnih vezav, ki so marsikateremu obiskovalcu vzele dih. Kako zelo so bili dijaki ustvarjalni, dokazuje tudi dejstvo, da so fantazijski aranžmaji šli za med: obiskovalci so pokupili vse, ki so bili naprodaj, zanimali so se celo za tiste, ki jih ni bilo možno kupiti. Kot je pojasnila koordinatorica projekta Sabina Šegula, bodo z denarjem od prodanih izdelkov skušali dvigniti kakovost praktičnega pouka.
Dijaki zaključnih letnikov so v prvem nadstropju pripravili predstavitev projektnih nalog. Med ogledom so tako obiskovalci lahko dobili navdih za pogrinjke za različne priložnosti – od velikonočnega pa do romantičnega in poročnega pogrinjka. Slednjega si je zamislila dijakinja Mateja Alič, ki je med drugim izdelala tudi poročni šopek, ki je na mednarodnem tekmovanju Flora v Celju osvojil drugo mesto. Ni kaj, šopek, ki sta ga na odprtju razstave predstavili dijakinji, ki sta se prelevili v nevesti, je bil res nekaj posebnega: lilija z dodatkom travice in perl, ovita z lesko. Dijaki so postregli tudi z idejami za velikonočne aranžmaje, voščilnice, pecivo, torte, solate, ki se priležejo po prazniku, predstavili so avtohtone zdravilne rastline, vegetativno razmnoževanje lončnic ... Kmetijsko gozdarski zavod je na ogled postavil velikonočne dobrote slovenskih kmetij, predstavili so se še okoliški vrtci in osnovne šole ter Center za trajnostni razvoj podeželja Kranj. V sklopu razstave so tokrat prvič pripravili delavnice. Čeprav so se na začetku bali slabega odziv, so bili na koncu z obiskom zelo zadovoljni. Delavnice bodo tako odslej na biotehniški šoli stalne spremljevalke razstav. Največ zanimanja je bilo za izdelovanje butaric in cvetličarske delavnice, poleg tega so še okraševali velikonočne piškote, izdelovali piščančke, barvali in krasili pirhe s slovenskimi narodnimi motivi, spoznavali velikonočna zelišča …