Še vedno v stiku z evropskim vrhom

Jesenice - Slovenska moška in ženska reprezentanca sta prejšnji teden nastopili na letošnjem evropskem prvenstvu v kegljanju na ledu v Weizu v Avstriji. Pomlajeni moški reprezentanci sicer ni uspelo ubraniti lanske srebrne moštvene lovorike iz Zagreba, vendar je tudi z letošnjimi nastopi dokazala, da sodi v evropski vrh. Med dvajsetimi državami je v moštvenem delu prvenstva zasedla šesto mesto. Sestavljali so jo člani dveh gorenjskih klubov. Borut Berčič, Branko Štefelin in Matjaž Kocjan iz jeseniškega in Miran Sluga in Mladen Srnec iz rateškega kluba. Posamezno v ciljnem tekmovanju se je Borut Berčič uvrstil v finale in zasedel osmo mesto. Ekipno v tem tekmovanju so moški pristali na vedno nehvaležnem četrtem mestu. Pravi podvig pa je uspel ženski reprezentanci, ki sta jo sestavljali tekmovalki blejskega kluba Valerija Štefelin in Silva Erman ter tri tekmovalke iz Maribora. Ekipno v ciljnem tekmovanju so osvojile srebrno medaljo za Italijankami. Posamezno je bila najboljša Valerija Štefelin na 16. mestu. Moštveno so Slovenke osvojile šesto mesto.

Šport / petek, 4. maj 2012 / 07:00

Evropsko prvenstvo tudi v Domžalah

Evropsko prvenstvo v nogometu do 17 let (od 4. do 16. maja) je največji nogometni dogodek v Sloveniji doslej.

Kranj / sreda, 22. april 2015 / 17:15

Mormoni tudi v Kranju

Cerkev Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni ali mormoni imajo odslej v Kranju svojo vejo in nove prostore na Primskovem.

Domžale / sreda, 22. april 2015 / 17:07

Gladiatorska vročica

V Domžalah so v nedeljo prvič gostili Urbanega gladiatorja – rekreativni adrenalinski spektakel, ki pri nas postaja vse bolj priljubljen.

Kronika / sreda, 22. april 2015 / 17:02