Bohinjska turistična taksa na sodišču
Bohinjska Bistrica – Na peti redni seji občinskega sveta Občine Bohinj so svetniki sprejeli proračun občine Bohinj za leto 2007, v katerem je predvidenih 7.148.307 evrov vseh prihodkov in 8.017.394 vseh odhodkov. Največji delež, več kot polovico prihodkov predstavljajo davčni prihodki. Največji del odhodkov pa investicije (39,44 odstotka) in tekoči odhodki (34,10 odstotka). Poleg občinskega pa so sprejeli tudi proračune krajevnih skupnosti, Načrt razvojnih programov za obdobje 2006-2010, kadrovski načrt za leti 2007 in 2008, program prodaje finančnega in stvarnega premoženja za leto 2007, Odlok o občinskih taksah v Občini Bohinj in Pravilnik o načinu izračuna in višini števnine.
Razpravljali so o pobudi za oceno ustavnosti sedme točke 4. člena, tretjega odstavka 23. člena, 24. člena in prvega odstavka 26. člena Zakona o spodbujanju razvoja turizma (Uradni list RS, št. 2/04) in drugega odstavka 4. in 5. člena ter druge točke tretjega odstavka 6. člena Odloka o turistični taksi v Občini Bohinj (Uradni vestnik Občine Bohinj, št. 9/04) ter 15. člena Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o turistični taksi v Občini Bohinj (Uradni vestnik Občine Bohinj, št. 3/06), ki jo je Ustavnemu sodišču prek odvetniške pisarne Čeferin oddalo 53 lastnikov počitniških hišic in stanovanj v bohinjski občini in jo je občina prejela 20. februarja. Tedaj je začel teči 30-dnevni rok, v katerem mora občina Ustavnemu sodišču podati svoj odgovor na pobudo. V razpravi je svetnik Janez Rozman dejal, da želi »pritožnikom, ki so visoko nad našim življenjskim povprečjem, sporočiti, da se niti ne poskušajo vživeti v kraj, kamor hodijo, glede na to, da ne morejo za slovenske lepote na leto plačati niti 20 tisočakov, kar je ena kava na teden«. Bohinjski župan Franc Kramar pa je povedal, da bi ukinitev pavšalne turistične takse pomenila 17 milijonov tolarjev izpada dohodka občine, prepričan pa je tudi: »Zavezanci za njeno plačilo zagotovo koristijo vse zadeve, ki se iz te takse financirajo, kot so na primer tekaške proge, skibus, kartica Gost Bohinja in podobno.« Povedal je tudi, da se je že povezal z županom Kranjske Gore Jure Žerjavom in da je že in bo še poskušal stopiti v stik s primorskimi župani, ki so tudi uvedli plačilo te takse. Odgovor na pobudo bo občinski svet obravnaval na izredni seji, ki bo morala biti pred 20. marcem, ki je zadnji dan za oddajo odgovora na Ustavno sodišče.
Opravili so nekaj novih imenovanj v komisije, in sicer so za nadomestnega člana Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja potrdili podžupana Antona Urha, ki je nadomestil svetnika Janeza Rozmana; Statutarno-pravna komisija pa ima novo predsednico, svetnico Mileno Cesar, in članico, svetnico Matildo Arh, ki je bila namesto Lucije Grm, ki je odstopila, imenovana tudi za predstavnico občine v svetu šole. Imenovali so še Občinsko volilno komisijo, ki jo sestavljajo predsednica Marija Žvab, podpredsednica Mojca Mlakar, člani Aleš Ogrin, Alenka Jensterle in Valentin Štendler ter njihovi namestniki Doris Žvan, Andraž Čoralič in Marko Oblak. Svetnik Dušan Čop pa je na seji dal pisno izjavo, da zaradi osebnih razlogov izstopa iz sveta šole kot predstavnik občine.