Zdravstveni dom, kot se šika
V Zdravstvenem domu Bohinj ima končno vsaka ambulanta svoj prostor.
Bohinjska Bistrica – V začetku februarja je bila zaključena adaptacija prizidka Zdravstvenega doma Bohinj, kjer so dobili svoje prostore tudi otroški in šolski dispanzer ter urgentna ambulanta. Prizidek je tako spet del zdravstvenega doma, saj je dobil po adaptaciji ZD Bohinj leta 1991, v katero je investirala takratna občina Radovljica, drugo namembnost. Od takrat so se dobrih 15 let vse dejavnosti, tri splošne ambulante in dispanzer za otroke, odvijale le v dveh ambulantah in »trpelo je naše strokovno delo,« je povedala glavna medicinska sestra Stanka Ravnik.
Občina Bohinj si je pri ministrstvu za zdravje za pridobitev prostorov v prizidku prizadevala zadnja tri leta in končno od ministrstva dobila slabih 68 tisoč evrov za njegovo obnovo. S tem denarjem so uredili prostore otroškega in šolskega dispanzerja, skupne prostore in tudi dvigalo, ki je bilo predvideno že leta 1991, ko so zanj že zgradili jašek. »Šele zdaj lahko mirno rečemo, da je zdravstveni dom res odprt za vse,« pravi Ravnikova, saj so sedaj tudi za ljudi, ki se težje gibljejo, brez težav dostopne ambulante v zgornjih nadstropjih, kot sta zobozdravnik in ginekolog. Medicinsko opremo in pohištvo so kupili s sredstvi, ki jim jih je dalo Osnovno zdravstvo Gorenjske, in sicer skoraj 33 tisoč evrov.
Levji delež sredstev za obnovo, slabih 167 tisoč evrov, pa je prispevala občina. »Občina je imela v vseh mandatih ogromno posluha za našo problematiko in je vedno dajala prednost interesom, da se področje zdravstva v Bohinju uredi,« je poudarila Ravnikova in dodala, da je v novih prostorih delo dejansko zaživelo tako, kot mora. Še vedno pa ostaja prosto delovno mesto zdravnika specialista pediatrije, ki ga že dobro leto dni oglašujejo med prostimi delovnimi mesti na zavodu za zaposlovanje. »Vendar to ni samo problem Bohinja, ampak se zaradi sprememb v študiju in podaljšanja sekundariata s tem problemom srečujejo povsod po Sloveniji,« je pojasnila Ravnikova.