Družina Jezeršek pred Dvorom na Spodnjem Brniku

Jezerškov Dvor na Brniku

Jezerškovi iz Sore pri Medvodah so, po družinsko prepoznavni Hiši kulinarike, januarja odprli prenovljeno Hočevarjevo domačijo na Spodnjem Brniku. Družinski investiciji, vredni štiri in pol milijona evrov, so nadeli ime Dvor Jezeršek Brnik 1768.

Na uradnem odprtju in predstavitvi Dvora se je trlo povabljenih. Prijateljev družine, županov občin, predstavnikov Obrtne zbornice, kulinaričnih zanesenjakov in slovenskih vinarjev. Družina Jezeršek, ki se je prenove Hočevarjeve domačije lotila odgovorno ter s precej posluha do kulturne in etnografske dediščine, ki nosi zapis nekaj zadnjih stoletij, je investicijo izpeljala s podporo nepovratnih sredstev Evropske unije. Dobrih 2000 kvadratnih metrov uporabnih gostinsko turistični površin, so ob pomoči arhitekta Matjaža Deua in etnologa dr. Janeza Bogataja, končali v štirinajstih mesecih. Ob odprtju se nam je predstavila celotna družina, Franc Jezeršek pa je v zanimivem nagovoru predstavil celoten projekt svoje družine. Minister za gospodarstvo mag. Andrej Vizjak, ki se je prav tako odzval povabilu, je podprl strokovna prizadevanja Jezerškovih, ki bogato soustvarjajo slovensko gostinsko in turistično prepoznavnost. Zdaj sploh, saj se v novem objektu, ob gostilni in a la carte restavraciji, vinsko kletjo, posebno sobo ter dvorano za srečanja, predstavljajo še s hotelsko ponudbo. Dvora na Spodnjem Brniku se je veselil tudi župan Cerkelj Franc Čebulj, ki se je sprejema udeležil skupaj z županom Medvod, Stanislavom Žagarjem. Da je bilo veselo, radostno in zabavno, ni nobenega dvoma. Proti koncu nam je v krogu družine zaigrala še Ajda Luštrek, »tamlada« Luke Jezerška, ki je tistega dne iz rok očeta Franca prejel ključ Dvora in veliko poslovno obvezo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / / 17:18

Prispevek znižali za polovico

Komendski občinski svetniki so sklenili, da se komunalni prispevek za kanalizacijo zniža za 51 odstotkov, celotni komunalni prispevek za stavbe za rejo živali pa za šestdeset odstotkov.

Objavljeno na isti dan


Humor / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Od zadaj

Organizatorji zimskih olimpijskih iger v Sočiju iščejo prevajalca iz slovenskega v ruski jezik, saj jih zelo zanima, o čem piše pesnik Simon Gregorčič v pesmi Soči.

Nasveti / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Horoskop

Oven (21. 3.–21. 4.)

Kronika / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Kradla baker

Bohinj – Blejski policisti so v noči na torek prijeli 26- in 30-letnega Celjana, ki sta s turističnega objekta v Ukancu ukradla 65 kvadratnih metrov bakrenih plošč, vrednih vsaj dva tisoč evrov. Na...

Komenda / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Vrtec Murenčki bo samostojen

Zavod Osnovna šola Komenda Moste, ki je doslej združeval 47 oddelkov šole in vrtca, se bo razdružil v dva pravno samostojna zavoda.

Gorenjska / petek, 24. januar 2014 / 12:00

Zima vendarle poskrbela za prvi sneg

Kranj - Napovedi vremenoslovcev so se uresničile, saj je danes zima poskrbela za prvo belo odejo tudi v nižinah. Na Gorenjskem jo merimo v nekaj centimetrih, nekoliko več snega je zapadlo...