Predsednik čebelarskega društva Poljane-Gorenja vas Štefan Inglič (Foto: Polona Mlakar Baldasin)

Med izpod Blegoša

Člani čebelarskega društva Poljane - Gorenja vas so na občnem zboru minulo nedeljo zastavili delo za letošnje leto.

Srednja vas – Čebelarsko društvo Poljane–Gorenja vas šteje 27 članov, med katerimi so tudi štirje večji čebelarji, ki gospodarijo s 150 do največ 200 panji. Njihovi čebelarji, ki med pridelujejo za prodajo na trgu, svoje izdelke že sedmo leto lahko tržijo pod blagovno znamko Med izpod Blegoša.

»Do prodaje izdelkov pod omenjeno znamko je upravičen vsak naš član, ki svoj med prinese na brezplačno ocenjevanje v okviru društva. Ta čas je takih članov 12,« je pojasnil predsednik društva Štefan Inglič. Ugotavlja, da se v zadnjem času med ljudmi vse bolj krepi zaupanje do izdelkov, ki jih kupijo neposredno pri proizvajalcih. »Vse bolj se zavedajo, da tisti, ki prodaja iz prve roke, nosi večjo odgovornost za svoj izdelek.« Zato se trudijo ves čas vzdrževati visoko kakovost pridelanega medu, veliko pozornosti namenjajo tudi izobraževanju svojih članov. Zadnja tri leta si namreč prizadevajo, da bi se med člani uveljavila uporaba alternativnih sredstev za zdravljenje čebel pred kemičnimi.

Med pomembnejšimi projekti so si tudi letos zastavili pohod po čebelarski pešpoti, na katero se je v minulih treh letih vsako leto podalo okrog šestdeset pohodnikov. Na poti od Srednje vasi preko Vinharij, Bačen, Gorenje in Dolenje Dobrave ter Žabje vasi nazaj do Srednje vasi obiščejo šest čebelnjakov. Poleg tega bodo tokrat k sodelovanju povabili še umetnike z tega konca, saj bi radi postavili galerijo panjskih končnic v naravi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 28. junij 2021 / 14:24

Hišni ljubljenčki pri njih bivajo brezplačno

Tik ob smučišču Španov vrh je vrata gostom odprla Počitniška hiša Viktorija. Kot pravita Katja in Gregor Medja, ki jo vodita, je to preprosta hiška z luksuznimi razgledi na Triglav in druge vrhove.

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 7. april 2017 / 06:00

Zgodba Abmulante E

Bohinjska Bistrica – Gorenjski muzej v petek, 7. aprila, ob 18. uri vabi v Muzej Tomaža Godca na odprtje razstave z naslovom Ej, ta naša bolnica nad Bohinjem, sredi gozdov! Zgodba Ambulante E na Po...

GG Plus / petek, 7. april 2017 / 20:39

Zaklad narave na dosegu roke

Nočno nebo je brezmejen zaklad, ki je vsakemu na dosegu roke, a ga sodobni človek, ki mu je elektrika omogočila, da tudi ponoči naredi dan, vse premalokrat vidi.

Kamnik / petek, 7. april 2017 / 20:38

Občina bo sofinancirala nakup električnih koles

Kamnik – Kamniški svetniki so na sredini sej potrdili spremembe pravilnika o dodeljevanju finančnih sredstev iz občinskega proračuna za spodbujanje izvajanja ukrepov učinkovite rabe energije in izr...

Slovenija / petek, 7. april 2017 / 16:29

Zamenjava v Mercatorju

Toni Balažič, dosedanji predsednik uprave Mercatorja, ki je del potapljajočega se hrvaškega koncerna Agrokor, je v sredo vodenje trgovske družbe prepustil Tomislavu Čizmiću.

Kronika / petek, 7. april 2017 / 16:23

Torbico ji je iztrgal iz rok

Domžale – Domžalski policisti so predvčerajšnjim okoli 18. ure obravnavali primer drzne tatvine na Gostičevi ulici v Domžalah. Ugotovili so, da je 76-letna oškodovanka okoli 16. ure hodila po Gosti...