Podpisali koalicijsko pogodbo

Osem radovljiških političnih strank in list je podpisalo koalicijsko pogodbo o sodelovanju v občinskem svetu. Jože Rebec (SD) bo tudi v tem mandatu podžupan.

Radovljica – Občinski odbori LDS, SD, SMS, SNS, DeSUS, AS, Glas žensk Slovenije in Obrtniško podjetniške liste ter župan Janko S. Stušek so prejšnji petek podpisali programsko koalicijsko pogodbo o sodelovanju v občinskem svetu in pri izvajanju občinskih programov v mandatnem obdobju 2006–2010. Omenjene stranke in liste so župana podprle že pred drugim krogom županskih volitev in zdaj v občinskem svetu zasedajo petnajst od šestindvajsetih svetniških mest. Župan se je prizadeval za širšo koalicijo. SDS, ki ima tako kot LDS v svetu šest članov, je vstop v koalicijo že decembra zavrnila, predsednik občinske odbora SDS Zvone Prezelj pa je ob tem dejal, da so se pripravljeni pogovarjati o sodelovanju pri posameznih programskih točkah, ki bi jih predlagali sami in župan.

Podpisniki koalicijske pogodbe se bodo prizadevali za uresničitev občinskega razvojnega programa za obdobje 2006–2013 in bodo podprli uveljavitev občinskih olajšav za gospodarska vlaganja in subvencij za podjetnike, sprejetje občinske prostorske strategije in občinskih lokacijskih načrtov za stanovanjska, poslovna in turistična središča, krepitev turistične dejavnosti, vlaganja v komunalno infrastrukturo in plinsko omrežje, gradnjo neprofitnih in varovanih stanovanj, odprtje zdravstvene ambulante v Lescah, gradnjo in posodobitev cest, parkirišč in pločnikov, obnovo Graščine, Klinarjeve hiše, Skirarjeve kovačnice in Kapusove graščine, ureditev Linhartove zbirke, popestritev dogajanja na gradu Kamen in Pustem gradu …

Župan Janko S. Stušek je v petek za drugega podžupana imenoval Jožeta Rebca (SD), ki je to funkcijo opravljal že v prejšnjem mandatu in bo pristojen za družbene dejavnosti, društva, kulturo, šport, rekreacijo in krajevne skupnosti. Že sredi decembra je župan za podžupana, odgovornega za razvoj, gospodarstvo, prostor, infrastrukturo, turizem in informacijske dejavnosti, imenoval Primoža Jegliča (LDS).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Obnovljena cesta v Podlubniku

V četrtek bodo v Škofji Loki odprli docela obnovljeni cestni odsek Podlubnik-Klančar, s katerim je končana prva faza obnove Selške vpadnice.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Postopači v bazenu

Ljubljansko-kranjski blues rock band Mestni postopači bo danes z žurom navdihoval v Izbruhovem kulturnem bazenu.

Kultura / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Ne, nikoli ni prepozno

V nedeljo bodo v Prešernovem gledališču uprizorili drugo premiero letošnje sezone, igro Lep dan za umret avtorja in režiserja Vinka Möderndorferja.

Prosti čas / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Večer neuveljavljenih skupin

V soboto ob 21. uri se bodo v gasilskem domu na Trebiji predstavile skupine, ki običajno nastopajo kot predskupine. Nastopili bodo Platoniks, Red Pill in Drugi Čut.

Gospodarstvo / sobota, 21. november 2009 / 07:00

V Jelovici izdelali 12-tisočo hišo

Razvoj izdelkov Jelovice je usmerjen k energetski varčnosti. Kupili so zemljišče v Preddvoru.

Gospodarstvo / sobota, 21. november 2009 / 07:00

Krava ni zbolela za BSE

Ljubljana - Centralni referenčni laboratorij v Veliki Britaniji ni potrdil suma na bolezen BSE (bovino spongiformno encefalopatijo) pri tri leta in pol stari črno beli kravi, ki...