Zaradi rakete zgorelo perilo

Blejska Dobrava, Jesenice - Na območju občine Jesenice je prejšnji teden dva večera zapored izbruhnil požar. V četrtek ob 21.35 je zagorelo v predprostoru podstrešnega stanovanja stanovanjske hiše v Blejski Dobravi. Kot so kasneje ugotovili preiskovalci, je med električnim omrežjem in glavnimi varovalkami prišlo do preboja izolacije na električnih kablih. Visoka temperatura je povzročila ogenj, ki se je razširil po zgornjem delu objekta in ostrešju. Škodo so ocenili na približno pet milijonov tolarjev. Požar so pogasili poklicni in prostovoljni gasilci z Jesenic in iz Blejske Dobrave. V petek ob 20.20 pa je zagorelo na balkonu stanovanjskega bloka na Jesenicah, kamor je priletela ena izmed raket, ki so jih neznane osebe spuščale v bližini. Zgorelo je k sreči samo perilo, ki se je sušilo na balkonu, zato je bilo škode le za 20 tisoč tolarjev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 14. avgust 2012 / 07:00

Z dobrodelno rikšo na morje

Ekipa Max bara se je z Jesenic z rikšo podala na morje v Pineto, da so predali ček za 3260 evrov za letovanje otrok v mladinskem letovišču.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Nekaj najlepšega o Sloveniji

Najboljše fotografije Bogdana Kladnika in najlepše pesmi Shirlie Roden, posvečene Sloveniji, združene v knjigi in zgoščenki z naslovom Preprosto Slovenija - Simply Slovenia.

Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Anketa: Raje zvezdnik kot politik

Jutri je še zadnji dan za pustne norčije, še zadnja priložnost, da se našemimo in spremenimo svojo identiteto. V katerega politika ali drugega znanega Slovenca bi vi se preoblekli na pustni dan?

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

IBI le za prekupčevanje

Vse kaže, da nima nihče več resnih namenov z IBI-jem, nekdanjim ponosom kranjske tekstilne industrije. Tkanina Celje ga je nekaj tednov po odkupu prodala.

Kranj / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Odslej tudi inženirji informatike

V Tehniškem šolskem centru (TŠC) Kranj bodo v prihodnjem študijskem letu začeli izvajati še višješolski strokovni program informatika.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

V Vršajnu že gradijo

Lani je Občina Gorenja vas-Poljane v sodelovanju z lastniki zemljišč začela graditi komunalno infrastrukturo v novem naselju Vršajn, kjer bo prostora za 17 družinskih hiš.