Mladi hokejski reprezentanti upajo, da se bodo na Danskem čim bolje odrezali. (Foto: arhiv U-20)

Mladi risi na Danskem

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu do 20 let, kjer moči merijo tudi slovenski risi, je že v polnem teku.

Brnik - Minulo soboto zjutraj so se naši mladi hokejski reprezentanti odpravili na Dansko, natančneje v Odense, kjer se je včeraj pričelo svetovno prvenstvo v hokeju na ledu divizije I skupine A za igralce do 20 let. Naši mladi upi so se včeraj najprej srečali z Ukrajinci (tekma se do zaključka naše redakcije še ni končala), danes se bodo pomerili z Estonci, v četrtek z Danci, v petek z Latvijci in v nedeljo s Poljaki.

Reprezentanca se je minuli teden pripravljala v Mariboru, pred tem pa so se udeležili tudi pripravljalnega turnirja v avstrijskem Telfsu. Vodstvo reprezentance s trenerjem Jozefom Pethom na čelu je odločilo, da barve Slovenije zastopajo vratarja Jure Verlič (HC Vsetin) in Aleš Sila (HDD ZMO), branilci Klemen Sodržnik (HDD ZMO), Jaka Zupanc, Jan Bobnarič (oba HK Slavija), Aljoša Kirič, Patrik Unuk (oba HK Maribor), David Slivnik (VSV Beljak), Damir Ejup in Luka Tošič (oba HK MK Bled) in napadalci Klemen Žbontar, Rok Jakopič, Miha Brus, Sašo Rajsar (vsi HD Jesenice mladi), Maks Selan, Martin Jamar, Žiga Jeglič (vsi HK MK Bled), Jaka Pintar, Lenart Strniša (oba HK Triglav), Jan Muršak (Saginaw Spirit), Žiga Pance (Oshawa Generals) ter Anže Ropret (HDD ZMO). Reprezentanco poleg trenerja Petha spremljajo njegov pomočnik Andrej Hebar, tehnična vodja Aleš Vinčec in Dragan Unuk ter vodja ekipe Damjan Režek.

“Glede na mladost ekipe in glede na nepoznavanje večine nasprotnih ekip, je težko postaviti cilje za svetovno prvenstvo. Z borbeno igro si želimo doseči čim boljši rezultat, pridobiti izkušnje za prihodnja leta in mladim igralcem (letnik 1989) dati novo znanje in izkušnje, ki jih bodo lahko uporabili na svetovnem prvenstvu U-18 leta 2007 vMariboru,“ je pred odhodom na Dansko povedal Režek in dodal, da napredovanje velitno skupino omogoča le osvojeno prvo mesto. Naj dodamo, da vse tekme lahko spremljate tudi vživo, in sicer na spletni strani mednarodne hokejske zveze (www.iihf.com).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žirovnica / sreda, 26. junij 2019 / 15:00

Problem s pasjimi kakci

V žirovniški občini opozarjajo na problem nevestnih lastnikov psov, ki ne pobirajo pasjih iztrebkov.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / sobota, 18. junij 2016 / 15:36

Žlahtne narečne viže

Na šestnajstem Večeru slovenskih viž v narečju, ki je potekal v Škofji Loki, so slavili Lisjaki z Barbaro in Neli, občinstvo pa so najbolj navdušili Raubarji in tako že drugo leto zapored osvojili van...

Šport / sobota, 18. junij 2016 / 15:25

Prvič med profesionalkami

Kranj – Naša najboljša boksarka, Kranjčanka Andreja Bešter, je že v Nemčiji, kjer se bo danes pomerila z Maike Klüners. »Nemka je dvakratna državna prvakinja. Vem, da je boksala z aktualno...

Kronika / sobota, 18. junij 2016 / 15:21

Zaradi požara izpad elektrike

V četrtek zjutraj so zaradi požara na območju Hidroelektrarne Medvode za dve uri brez elektrike ostali prebivalci Medvod in okolice. Prišlo je do stika na 20-kilovoltnem daljnovodu Elektra Gorenjska.

GG Plus / sobota, 18. junij 2016 / 14:36

Ivan Grohar med revščino in genialnostjo

Angleški pisec Aldous Huxley je zapisal: »Kako veste, da Zemlja ni pekel kakega drugega planeta?« Tako bi se lahko vprašal tudi slovenski slikar Ivan Grohar. Rodil se je 15. junija 1867 v bajtarski...

Gorenjska / sobota, 18. junij 2016 / 12:56

Gorenjsko želijo povezovati

Župani gorenjskih občin, ki so se ta teden sestali na seji Sveta gorenjske regije, si želijo čim prej uresničiti skupne razvojne programe, ki bi regijo še bolj povezali.