Obnovljene prostore so odprli prva medicinska sestra v zdravstvenem domu, zdaj že upokojena Julijana Smolej, župan Jure Žerjav in prim. dr. Janez Remškar.

Prenovljen zdravstveni dom

V Kranjski Gori bodo domačini in turisti odslej zdravniško pomoč dobili v bolj prijaznih prostorih.

Kranjska Gora – Dotrajana stavba zdravstvenega doma v Kranjski Gori, ki je bila zgrajena leta 1964, je že vrsto let klicala po obnovi. Letos poleti so obnovitvena dela vendarle stekla in minuli ponedeljek sta oba kranjskogorska zdravnika – doc. dr. Janko Kersnik in Tanja Bucek Jezeršek – paciente že sprejela v povsem prenovljenih ambulantah. Slovesno so prostore predali namenu v torek ob prisotnosti župana Kranjske Gore Jureta Žerjava, direktorja Osnovnega zdravstva Gorenjske (OZG) Kranj Jožeta Veternika in generalnega direktorja Direktorata za zdravstveno varstvo na ministrstvu za zdravje prim. dr. Janeza Remškarja. Kot je povedal župan Jure Žerjav, je stavba na obnovo čakala kar nekaj let, obnovitvena dela pa so bila zaključena v rekordnih dveh mesecih. Naložba je stala 82 milijonov tolarjev, del je prispevala Občina Kranjska Gora, del OZG Kranj, del pa ministrstvo za zdravje. V celoti so prenovili ambulantne prostore v pritličju, prihodnje leto pa naj bi uredili še nekaj stanovanj v zgornjem nadstropju in mansardi, novo podobo pa bo dobila tudi zunanjost stavbe. Direktor OZG Jože Veternik je ob tem obljubil, da bodo čim prej skušali zagotoviti še enega zdravnika, s čimer bodo dostop do zdravstvenih storitev tako za domačine kot številne turiste še izboljšali. Prim. dr. Janez Remškar z ministrstva pa je ob tem opozoril, da skrb za zdravstveno oskrbo v turistični sezoni, ko zdravnika potrebujejo tudi mnogi turisti, ne more biti zgolj na plečih javnih sredstev, ampak se bo v zagotavljanje ustrezne zdravstvene oskrbe moralo vključiti tudi turistično gospodarstvo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / / 12:22

Obiskovalci zadovoljni z blejskim turizmom

Javni zavod Turizem Bled je med obiskovalci Bleda izvedel anketo o zadovoljstvu. Rezultati kažejo, da so na splošno z obiskom zadovoljni, opozarjajo pa na določene pomanjkljivosti, kot so parkirni rež...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / petek, 8. december 2017 / 07:00

Jutri spominska slovesnost na Pokljuki

Združenje borcev za vrednote NOB Radovljica in Odbor Prešernove brigade jutri, v soboto, 9. decembra, organizirata spominsko slovesnost ob 74. obletnici boja III. bataljona Prešernove brigade. Slov...

Kultura / petek, 8. december 2017 / 07:00

Okrogla miza o terorju

Kranj – Po izjemno odmevni premieri kontroverzne drame Teror v Prešernovem gledališču organizirajo okroglo mizo, na kateri bodo načeli aktualna vprašanja, ki jih predstava odpira. Govorili bodo o t...

GG Plus / petek, 8. december 2017 / 17:17

Ko pozabim, da igram

Julijo, novo nagrado za najboljšo igralsko stvaritev domačega ansambla v pretekli sezoni, je prejela Darja Reichman.

GG Plus / petek, 8. december 2017 / 17:14

Se planet še segreva?

Na vprašanje v naslovu odgovarja Emily Rochon, strokovnjakinja za energetiko pri organizaciji Greenpeace. In na druga vprašanja, denimo: Zakaj ni uvajanje obnovljivih virov energije v Evropi hitrejše?

Slovenija / petek, 8. december 2017 / 17:14

Stavkajo celo obveščevalci

Medtem ko sindikati javnega sektorja vladi tik pred iztekom njenega mandata znova grozijo s stavko, pa se je potihoma stavka že začela v obveščevalni agenciji Sova.