Rok Flander je dozorel v vrhunskega tekmovalca v paralelnih disciplinah. (Foto: Tina Dokl)

Rok proti svetovnemu vrhu

V naši reprezentanci za deskanje na snegu se za naslednika Kranjskogorca Dejana Koširja ne bojijo več, saj je Rok Flander iz Dragočajne pri Smledniku že ob začetku sezone zakoračil proti svetovnemu vrhu.

Ljubljana – Čeprav letošnji oktober organizatorjem tekmovanj (pa tudi treningov) na snegu ni bil prida naklonjen, pa sta za najboljšimi deskarji že dve tekmi svetovnega pokala. Prvo so organizirali sredi meseca v dvorani v Landgraafu na Nizozemskem, drugo pa prejšnji konec tedna (še pred odjugo) v Söldnu. Na obeh tekmah se je z uvrstitvijo v finale izkazal 27-letni Rok Flander iz Dragočajne pri Smledniku, ki je bil v paralelnem slalomu na Nizozemskem šesti, prejšnji teden pa se je na avstrijskem ledeniku v paralelnem veleslalomu prvič v karieri veselil uvrstitve na stopničke. Rok je moral namreč le v finalu priznati premoč odličnega Simona Schocha, tako da je na koncu osvojil drugo mesto, po dveh tekmah pa je v skupni uvrstitvi na 3. mestu svetovnega pokala (za Simonom Schochom in Sigijem Grabnarjem).

Ponosno posebno na odlična rezultata Roka Flandra pa tudi druge uvrstitve naših v finale (Dejan Košir na Nizozemskem, Rok Marguč v Avstriji), je vodstvo naše reprezentance v deskanju na snegu konec tedna na sedežu Smučarske zveze Slovenije v Ljubljani razgrnilo tudi načrte za nadaljevanje sezone, katere vrhunec bo 13. januarja, ko bo v Arosi svetovno prvenstvo. »Imeli smo kar dobre priprave, ekipa je postala zelo homogena, vzdušje je dobro in mislim, da optimistično gledamo tudi naprej,« pravi trener Tomaž Bernik, direktor disciplin za deskanje na snegu Iztok Kvas pa dodaja, da je zelo vesel, ker se tekma svetovnega pokala spet vrača v Slovenijo. »Odločili smo se, da bomo tekmo 21. decembra pripravili v Kranjski Gori. To je zadnja tekma pred svetovnim prvenstvom v Arosi, tako da bo zagotovo popolna udeležba vseh tekmovalcev. Pri izvedbi tekmovanja nam bo pomagal ASK Kranjska Gora, zahvaljujem pa se tudi kranjskogorskim žičničarjem, ki so z gradbenim posegom uredili primerno progo na smučišču Dolenčev rut, saj paralelne tekme pač zahtevajo enakomerno ploskev na tekmovališču,« je poudaril Iztok Kvas in dodal: »Tekme v Kranjski Gori se še posebno veselim zato, ker bo to tudi priložnost za Dejana Koširja na njegovem domačem terenu, kjer se bo ob zaključku uspešne kariere poslovil od domačih navijačev.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sobota, 19. april 2008 / 07:00

Depresija - bolezen kot vsaka druga

Depresija sodi v veliko skupino bolezni, ki jih označujejo kot motnje razpoloženja.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Razglasili najboljše plesalce

Plesna zveza Slovenije je minuli teden v Festivalni dvorani v Ljubljani podelila nagrade in razglasila najboljše plesalce za leto 2010.

Prosti čas / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Sproščeno in brez balasta

V nedeljo se bo deset glasbenih izvajalcev potegovalo za nastop na letošnji Evroviziji v nemškem Düsseldorfu.

Prosti čas / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Včasih je luštno b´lo

Najprej smo v petek obiskali dobrodelni koncert na Kokrici, potem smo se ustavili na Stavrosovem nastopu, v soboto pa obiskali še Košnikovo gostilno in prisluhnili Gašperjem s prijatelji v Preddvoru.

Zanimivosti / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Dnevom narodnih noš mednarodni status

Kamnik - Dnevi narodnih noš in oblačilne dediščine, ki so jih lani jeseni v Kamniku organizirali že štiridesetič, so pridobili status mednarodnega folklornega festivala. Tako so...

Nasveti / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Je bila res na jedilniku Aleksandra Velikega?

Kakšna jed? Katera jed? Če bi se odpravili s karavano na Svilno cesto, bi to trdili marsikje v Uzbekistanu, v Samarkandu, v Buhari in še kje, kjer radi pripravljajo plov, turško pilav....