Kljub zmagi so kranjski odbojkarji ostali brez polfinala pokalnega tekmovanja. / Foto: Gorazd Kavčič

V Kranju je bil odločilen zlati niz

Odbojkarji so odigrali povratne tekme četrtfinala pokala Slovenije. Po napeti tekmi so se zmage v Kranju veselili domačini, zlati niz pa je napredovanje prinesel Salonitu Anhovo.

Kranj – Na drugi tekmi četrtfinala pokala Slovenije za moške sta se v sredo zvečer v dvorani na Planini srečali ekipi Hiša na kolesih Triglav in Salonit Anhovo. Na prvem obračunu so bili s 3 : 1 prepričljivejši Kanalci. Zmaga na tekmi in v zlatem nizu bi domači ekipi prinesla uvrstitev v polfinale, vendar pa so z rezultatom 3:1 zmagali le na tekmi. Gosti so triglavane v zlatem nizu premagali z rezultatom 13 : 15.

Odbojkarji Calcita Volleyja pa so na povratni tekmi četrtfinala izgubili z domačo Panvito Pomgrad z 2 : 3, vendar so na prvi tekmi doma premagali Sobočane s 3 : 0, kar je bilo dovolj, da bodo v polfinalu igrali z Merkurjem Maribor. Druga tekma bo med ACH Volleyjem in Salonitom Anhovo. Pri ženskah so si uvrstitev v polfinale že zagotovile odbojkarice Calcita Volleyja, Nove KBM Branik, GEN-I Volleyja in SIP-a Šempeter.

Ta teden pa so odbojkarice Calcita Volleyja na povratni tekmi pokala CEV izgubile proti Olympiacosu z 0 : 3. Tudi v prvi tekmi so v Kamniku zmagale Grkinje, kar pomeni, da se je za varovanke Gregorja Rozmana evropska pot končala.

GG Plus / sobota, 16. maj 2020 / 16:20