Za prstomet veliko zanimanje

Minuli konec tedna je v Šenčurju potekal osmi Pokal Slovenije, zaradi velikega števila prijavljenih ekip pa so morali opraviti tudi predtekmovanje.

Šenčur – V začetku oktobra so igralci prstometa zaključili lige na prostem. To pa ne pomeni, da si je vse bolj priljubljena športna panoga vezla odmor. Po dvoranah namreč potekajo različne lige in turnirji. Eden od njih, ki po organiziranosti in številu udeležencev vzbuja posebno pozornost, je prejšnjo soboto potekal v Šenčurju. Na sporedu je bil osmi Pokal Slovenije v prstometu. Turnir, že četrti po vrsti, je hkrati organiziran v spomin Borisa Brezarja, odličnega igralca in enega tistih, ki je skrbel za organizirano igranje prstometa. Kako popularen je postal govori podatek, da je na nedeljskem turnirju nastopilo kar 67 trojk. Ekipe so bile iz celotne Gorenjske, ljubljanske regije in severne Primorske. Zaradi prevelikega števila ekip je bil organizator primoran opraviti predtekmovanje. To je prineslo štirideset ekip, ki so bile razdeljene v osem skupin. Dve najboljši sta se uvrstili v izločilne boje, zlasti napeti pa so bili nato polfinalni in finalni obračuni.

V prvem polfinalu je Mišo tim 1 s 13 : 9 premagal Abanko. Drugi finalist je bila ekipa Rokce 2, ki je bila s 13 : 10 boljša od Jesenic 1. Tekma za bron je pripadla Abanki, ki je bila s 13 : 3 boljša od Jesenic 1. Z najboljšo popotnico za drugi turnir gre ekipa Mišo tim 1. V finalu so bili s 13 : 6 boljši od ekipe Rokce 2. Vrstni red do osmega mesta: 1. Mišo tim 1 Kranj (Ratko Arsov, Ostoja Pečanac, Man Markišič), 2. Rokce 2 Britof pri Kranju (Franc Globočnik, Anton Zihrl, Janez Šantak), 3. Abanka Ljubljana (Darko Kočan, Zlatko Gicič, Jože Žalik), 4. Jesenice 1, 5. DAF Cordia Medvode, 6. Rokce 3 Britof pri Kranju, 7. Podnart, 8. LEKNES Renče.

Šenčurski obračuni pa so pomenili šele »prvi polčas« slovenskega pokala. Odločitev, kdo bo končni zmagovalec, bo padla 6. januarja 2018 v Renčah pri Novi Gorici na Harijevem memorialu.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ...

GG Plus / ponedeljek, 26. april 2021 / 12:58

Maj je posvečen Mihi Balohu

Maj je na Jesenicah posvečen legendarnemu gledališkemu in filmskemu igralcu Mihi Balohu. Letos se bodo častnemu občanu, ki bo 21. maja dopolnil triindevetdeset let, poklonili z muzejsko razstavo v Kos...

Objavljeno na isti dan

Šport / četrtek, 20. marec 2014 / 19:34

Jakov Fak zmagal na Holmenkollnu

Slovenski biatlonec Jakov Fak je z enim zgrešenim strelom zmagal na tekmi svetovnega pokala na Holmenkollnu. Drugo mesto na današnjem sprintu je osvojil Rus Jevgenij Garaničev, ki je zaostal 13,9 seku...

Rekreacija / četrtek, 20. marec 2014 / 15:02

Pokljuški maraton Adriatic Slovenica

Maratonski tek na smučeh je spet zbral najboljše rekreativne tekače iz Slovenije in italijanskega Vidma.

Šport / četrtek, 20. marec 2014 / 14:38

Mladi drsalci za Pokal Slovenije

Več kot sto mladih tekmovalcev se je udeležilo letošnjega Pokala Slovenije v umetnostnem drsanju, ki je minuli konec tedna potekal na Jesenicah.

Gorenjska / četrtek, 20. marec 2014 / 14:37

Občine združuje tudi smuka

Na Krvavcu so v soboto pripravili veleslalom, ki so ga skupaj organizirale Občine Kranj, Vodice in Naklo. Prijetno druženje je bilo namenjeno tudi zbiranju sredstev za podporo smučarski dejavnosti.

Tržič / četrtek, 20. marec 2014 / 14:35

Čas merili z budilko

Ob šestdeseti obletnici prve organizirane smučarske tekme v Lomu pod Storžičem so se pomerili tudi smučarji, ki so bili na startu na prvi tekmi leta 1954.