Danes druga finalna tekma košarkaric

Kranj – Košarkarice ekipe Athlete Celje so zmagovalke prve tekme finalnega niza 25. sezone državnega prvenstva za košarkarice. Na domačem parketu so bile kar s 85 : 56 boljše od Triglava. Kranjčanke so svoj peti zaporedni nastop v finalnem nizu sicer začele odločno, povedle z 8 : 4, a so aktualne državne prvakinje njihov začetni nalet hitro onemogočile. »V obrambi smo bili premalo odločni in nosilkam celjske igre dopustili, da se že v prvem polčasu razigrajo. Priključek k tekmicam je nato težko vseskozi loviti. V drugih 20. minutah se je zaustavila še naša igra v napadu in končna razlika je takšna, kakršna pač je. Svoje misli moramo preusmeriti na drugo tekmo v Kranju, kjer bomo skušali izid v nizu izenačiti,« je po tekmi povedal trener Triglava Gašper Sluga. Druga tekma bo na sporedu danes, v petek, ob 20. uri, v dvorani Planina v Kranju. Ekipi v finalnem nizu igrata na tri dobljena srečanja. Tretja tekma bo v ponedeljek v Celju. V 9. kolu moške lige Nova KBM za prvaka pa so za presenečenje poskrbeli Helios Sunsi, ki so se Union Olimpiji uspeli oddolžiti za visok poraz na prvi medsebojni tekmi. Na krilih domačih navijačev so zmagali s 83:70.

Gospodarstvo / ponedeljek, 18. maj 2009 / 07:00

Hofer odslej tudi v Kranju

Hofer bo v četrtek v Kranju odprl že 49. poslovalnico v Sloveniji, konec julija pa že 50. v Škofji Loki.

Zanimivosti / sobota, 1. avgust 2009 / 07:00

Pot do ptic otežena

Pot do ptičje opazovalnice v Žerjavki, ki so jo uredili pred dvema letoma, že propada. Na občini Šenčur o slabem stanju poti niso bili obveščeni.

Kranj / sobota, 1. avgust 2009 / 07:00

Lažje do novih cen

Odločitev vlade, da pristojnost določanja cen komunalnih storitev prenese na lokalno skupnost, po občinah in komunalnih podjetjih sprejemajo z odobravanjem.

Prosti čas / sobota, 1. avgust 2009 / 07:00

Zoran Predin na Kanalu A

To nedeljo se na Kanalu A ob 22.30 obeta poslastica za vse ljubitelje dobre slovenske glasbe.

Festival zvoka, sonca in zabave: Shengenfest na Kolpi

Kolpa ima 27 stopinj, do nedelje pa avtokamp Katra v Vinici gosti obiskovalce Shengenfesta, rokovskega festivala zvoka, sonca in zabave, neposredno ob reki Kolpi. Za zvok in zabavo skrbijo vrhuns...

Kultura / sobota, 1. avgust 2009 / 07:00

Bled znova v etno ritmih

V okviru 19. Okarina etno festivala se letos obeta šest koncertnih večerov v Zdraviliškem parku, na katerih bodo do 9. avgusta nastopili številni domači in tuji glasbeniki. Za odprtje festivala b...