Rebeka Oblak, Gorenja vas: »Všeč mi je, ker sem slišala, da se zelo trudijo prilagajati športnikom, imajo tudi športni oddelek. Zato se bom skoraj zagotovo odločila za to gimnazijo, saj so me že prej uspeli prepričati.« / Foto: Matic Zorman

Spoznavali izbrane šole

Minuli petek in soboto so v izobraževalnih ustanovah odprli vrata prihodnjim dijakom in študentom, ki so imeli tako priložnost pridobiti čim več informacij o šolskih in študijskih programih. Zbrali smo nekaj vtisov z Gimnazije Franceta Prešerna.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / torek, 23. junij 2009 / 07:00

Hudournik divjal v Javorniškem Rovtu

Močno jutranje deževje je v soboto povzročilo kar precej nevšečnosti in materialne škode v občini Jesenice.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Polnokrvna dnevna nadaljevanka

Medtem ko so si gledalci prvi del nove dnevne nadaljevanke Strasti v ponedeljek zvečer lahko ogledali v domačih naslanjačih, pa je bila na Ljubljanskem gradu gala projekcija prve epizode za izbrane po...

Prosti čas / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Gino ponuja srečo

Gino, pevec iz Kranja, je izdal prvi samostojni album z naslovom Sreča.

Zanimivosti / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Zlati spomini na Kranj

Najboljši kranjski spominek za leto 2008 so trije zvezki Zlati spomini avtorjev Aljaža Primožiča in Verene Vidrih Perko.

Kronika / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Kriminal

Poskušala oropati zlatarno Bled - V sredo ob 18. uri sta neznanca poskušala oropati prodajalno na Bledu, je sporočila policija, po naših podatkih pa n...

Kranj / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Plače boljše, gasilcev premalo

Kranjski poklicni gasilci so zadovoljni z novim plačnim sistemom. Problem, s katerim se še ubadajo, je premalo zaposlenih gasilcev na število intervencij.