Najboljši tekmovalci v družbi organizatorjev / Foto: Matic Zorman

Že devetič z miško v svet

Škofja Loka – Osnovna šola Jela Janežiča je v sodelovanju z Zvezo za tehnično kulturo Slovenije gostila deveto državno računalniško tekmovanje za posebni program vzgoje in izobraževanja, imenovano Z miško v svet. Tekmovanja se je udeležilo sedemnajst tekmovalcev iz desetih slovenskih šol. Šolski organizacijski odbor v sestavi Damjan Kojzek, Gregor Podviz in Jana Dolenec je pripravil vse potrebno za tekmovanje, poskrbeli pa so tudi za topel sprejem vseh udeležencev. V kategoriji kopiranja oblikovanega besedila v programu Word je prvo mesto osvojila učenka šole gostiteljice Jana Cevec, Jaka Blejc iz OŠ 27. julij iz Kamnika pa je osvojil odlično drugo mesto. V kategoriji urejanja besedil je prvo mesto osvojil Gašper Ljubi iz Novega mesta, medtem ko je bil Luka Šimenc iz Kamnika izvrsten drugi.

Na slavnostni podelitvi priznanj so tekmovalcem za prikazano znanje in trud čestitali župan občine Gorenja vas - Poljane Milan Čadež, predstavnik ZOTKS Jožef Školč in ravnateljica šole prirediteljice Marjeta Šmid. Pomemben vidik tovrstnih tekmovanj pa je tudi druženje ter krepitev prijateljskih stikov. Tako so udeleženci po tekmovanju družno odšli na kegljanje oz. na sproščen sprehod po Škofji Loki, ob podelitvi pa uživali v koncertu Poljanskih orgličarjev ter simpatični glasbeni točki učencev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / petek, 28. junij 2024 / 10:43

Ne odhajam s slabimi spomini

Pretekli teden je generalni konzul Republike Slovenije v Celovcu dr. Anton Novak povabil predstavnike slovenskih organizacij na Koroškem in koroške deželne oblasti na sprejem ob slovenskem državnem...

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / / 17:26

Odprli cesto v Praprotni Polici

V Praprotni Polici so v soboto odprli trikilometrski odsek ceste od Velesovega do obvoznice mimo letališča.

Radovljica / / 17:20

Uršič na čelu Karitas

Slovenski škofje so imenovali novega generalnega tajnika Slovenske karitas. Radovljičan Cveto Uršič bo petletni mandat začel tretjega januarja.

Razvedrilo / / 17:17

Zabaven konec tedna na komendskem sejmu

Sejem v Komendi je tudi letos postregel s pestrim narodno-zabavnim programom, ki je tudi tokrat privabil številne zabave željne obiskovalce.

Gorenja vas-Poljane / / 17:15

Mladi so se izkazali

Na letošnjem 47. srečanju gorenjskih turističnih delavcev so se člani gorenjskih turističnih društev zbrali v Poljanski dolini, kjer so si ogledali nekatere tamkajšnje znamenitosti, vsakoletna srečanj...

Šport / / 17:13

V četrtem finalu padel s konja

Najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj je na svetovnem prvenstvu v Kanadi na konju z ročaji osvojil osmo mesto.