Najboljši tekmovalci v družbi organizatorjev / Foto: Matic Zorman

Že devetič z miško v svet

Škofja Loka – Osnovna šola Jela Janežiča je v sodelovanju z Zvezo za tehnično kulturo Slovenije gostila deveto državno računalniško tekmovanje za posebni program vzgoje in izobraževanja, imenovano Z miško v svet. Tekmovanja se je udeležilo sedemnajst tekmovalcev iz desetih slovenskih šol. Šolski organizacijski odbor v sestavi Damjan Kojzek, Gregor Podviz in Jana Dolenec je pripravil vse potrebno za tekmovanje, poskrbeli pa so tudi za topel sprejem vseh udeležencev. V kategoriji kopiranja oblikovanega besedila v programu Word je prvo mesto osvojila učenka šole gostiteljice Jana Cevec, Jaka Blejc iz OŠ 27. julij iz Kamnika pa je osvojil odlično drugo mesto. V kategoriji urejanja besedil je prvo mesto osvojil Gašper Ljubi iz Novega mesta, medtem ko je bil Luka Šimenc iz Kamnika izvrsten drugi.

Na slavnostni podelitvi priznanj so tekmovalcem za prikazano znanje in trud čestitali župan občine Gorenja vas - Poljane Milan Čadež, predstavnik ZOTKS Jožef Školč in ravnateljica šole prirediteljice Marjeta Šmid. Pomemben vidik tovrstnih tekmovanj pa je tudi druženje ter krepitev prijateljskih stikov. Tako so udeleženci po tekmovanju družno odšli na kegljanje oz. na sproščen sprehod po Škofji Loki, ob podelitvi pa uživali v koncertu Poljanskih orgličarjev ter simpatični glasbeni točki učencev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Vodice / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Kuhinja v vrtcu je premajhna

Zdravstveni inšpektorat je Občino Vodice pozval, naj v letu dni odpravi nepravilnosti v centralni kuhinji vrtca Škratek Svit, ki je zaradi povečanja števila otrok postala občutno premajhna.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

V prometu brez večjih tegob

Gorenjska - Kljub koledarski pomladi se zima še ne misli posloviti. Sneženje v zadnjih dneh sicer ni povzročilo večjih tegob v prometu. Kot so danes sredi dneva pojasnili na Oper...

Zanimivosti / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Anketa: Za uvedbo vinjet

S 1. julijem bomo za uporabo slovenskih avtocest plačevali z letno ali polletno vinjeto. Za prve bo treba odšteti 55, za polletne pa 35 evrov. Ali se strinjate z uvedbo vinjet, jo boste kupili in več...

Kronika / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Odkrili več kot 340 ukradenih vozil

Kranj - Slovenska policija je po podatkih generalne policijske uprave od 1. septembra 2007 do 17. marca letos s pomočjo šengenskega informacijskega sistema (SIS) zasegla že več k...

Gospodarstvo / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Delavci Iskraemeca ne zaupajo upravi

Delavci Iskraemeca niso sprejeli predloga uprave o ustanovitvi nove hčerinske družbe ProS, v katero bi prenesli proizvodnjo zastarelih mehanskih števcev in premestili 450 zaposlenih.

Šport / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Ob bazenu Zdravljica za Saro

Plavalka Žita Gorenjke Radovljice Sara Isakovič je na evropskem prvenstvu v Eindhovnu osvojila zlato odličje.