Zmagovalec Jaka Primožič in trener Matej Stare z zasluženimi pokali. / Foto: arhiv KK Sava

Primožič zmagovalec v Italiji

Kranj – Minulo soboto so starejši mladinci kranjske Save nastopali v Tržiču v Italiji, kjer je potekala priznana mladinska dirka, že 61. GP Coppa Montes. Na njej so v preteklosti zmagovali naši odlični kolesarji, kot so Sandi Papež, Grega Bole, Simon Špilak in pred petimi leti Jan Polanc.

Tokrat je bilo na startu 122 kolesarjev, za ekipo Save pa so nastopili Jaka Primožič, Matic Katrašnik, Miha Zupan in Edin Kičin. Skozi celotno dirko so bili Savčani zelo aktivni, Primožič je dobil prvi in tretji gorski cilj, v veliko pomoč pa mu je bil predvsem Katrašnik. Po prečkanju zadnjega vzpona San Martino je v ospredju ostala skupina petih kolesarjev, med njimi tudi Primožič in kolesar Radenske Tadej Pogačar.

Taktiziranje drugih je v zaključku izkoristil prav Jaka, ki mu preostali niso mogli slediti, tako da je v cilju 102 kilometra dolge dirke visoko dvignil roke v znak zmagoslavja. Najboljši je bil tudi v seštevku gorskih ciljev.

Z zmago je bil zadovoljen trener Matej Stare, ki je pohvalil celotno ekipo, ki je Primožiču pomagala do prestižne zmage. Jaka je z zmago postal tretji Savčan po Žigi Bajtu in Janu Polancu, ki je slavil na dirki s startom in ciljem v Tržiču.

Za še en lep uspeh Savčanov je minuli konec tedna na dirki GP dalla Liberazione poskrbel Gašper Katrašnik, ki je nastopil za slovensko reprezentanco. Na 138 kilometrov dolgi preizkušnji, ki se je končala s sprintom glavnine, je Gašper osvojil 15. mesto.

Kranj / petek, 18. maj 2007 / 07:00