Točka za Triglav

Kranj, Domžale – V sredinem 27. krogu prve slovenske nogometne lige Telekom ni bilo velikih presenečenj. V Kranju je Triglav v tekmi, v kateri je imel več priložnosti za dosego zadetka kot pa nasprotnik Krka, iztržil točko. V prvem delu je Krka po napaki domače obrambe prišla do vodstva v 13. minuti. Z vstopom Uroša Palibrka v igro v drugem delu so se priložnosti Triglava vrstile druga za drugo, do izenačenja pa je prišlo v sodniškem podaljšku, ko je podajo Gašperja Udoviča z glavo v zadetek spremenil Lamin Diallo. »Osvojena točka je pomembna, saj smo do nje prišli po dveh zaporednih porazih. Sedaj nas čakajo priprave za Gorico. Ritem bo naporen, imamo pa lepo število igralcev in priložnost bo dobil tisti, ki bo v najbolje pripravljen,« je po tekmi povedal domači trener Siniša Brkič.

V Domžalah se je srečanje med šestimi Domžalami in vodilnim moštvom na tekmovalni lestvici končalo z zmago Maribora z 1 : 2. Za domače je zadetek dosegel Aleksander Sašo Živec, ko je v 78. minuti izenačil na 1 : 1, le dve minuti kasneje pa je Maribor zadel za zmago. Na lestvici še naprej vodi Maribor z 55 točkami, Domžale so na šestem mestu z 36 točkami, Triglav pa ostaja na zadnjem desetem mestu z 19 točkami in za Krko zaostaja za štiri točke. Naslednji, 28. krog se bo igral že danes. Triglav bo igral v Novi Gorici ob 20. uri z Gorico, Domžale bodo ob 16.30 gostile Celje.

Vodilna Roltek Dob in Kalcer Radomlje sta bila v 21. krogu druge slovenske nogometne lige v vlogi gostitelja. Roltek Dob je gostil Šenčur in zmagal z 1 : 0. Edini zadetek na srečanju je dosegel nekdanji igralec Šenčurja Armin Kukavica v 94. minuti. Kalcer Radomlje je gostil Krško, srečanje pa se je končalo brez zadetkov. V vodstvu ostaja Roltek Dob z 51 točkami, na drugem mestu je Kalcer Radomlje s 40 točkami, Šenčur pa je osmi z 24 točkami. Naslednji, 22. krog se bo igral danes. Na nogometnem igrišču v športnem parku Šenčur bo Šenčur gostil Šampion, Roltek Dob pa bo gostoval v Krškem.

Danes bodo 18. krog igrali tudi nogometaši v tretji slovenski nogometni ligi zahod. Ob 17. uri se obeta spopad za vodilno mesto na lestvici na nogometnem igrišču Zarica, kjer se bosta pomerila drugouvrščena Zarica Kranj in vodilni Tolmin. Zadnji na lestvici Calcit Kamnik bo na svojem igrišču ob 17. uri gostil Adrio, Jezero Medvode in Sava Kranj pa odhajata na gostovanje. Jezero Medvode k Zagorju, Sava Kranj pa k Ajdovščini Škou.

Osem tekem bo danes v prvi in drugi gorenjski nogometni ligi. Pari v prvi ligi so: Visoko – Ločan Škofja Loka, Britof – Naklo, Jesenice – JuRentA Bitnje, Šobec Lesce – Bohinj, Niko Železniki – Žiri in Bled Hirter – Železniki, v drugi pa Preddvor – Kondor Godešič in DLN – Polet (ob 17. uri).

Zanimivosti / četrtek, 2. maj 2013 / 07:00