Na stopničkah tudi Mitja Oranič

Planica - V soboto in nedeljo sta bili v Planici tekmi celinskega pokala v nordijski kombinaciji. Na obeh tekmah je zmagal Norvežan Ole Martin Storlien. Od šesterice slovenskih kombinatorcev se je v soboto najbolje odrezal Gašper Berlot, ki je na koncu pristal na sedmem mestu. Tudi drugi dan so bili pogoji za tekmo odlični, tekmovalci pa so postregli z dolgimi skoki in razburljivim razpletom teka. Kombinatorci so s preizkušnjo začeli na 139-metrski napravi, na kateri se je znova najbolje odrezal Tobias Haug in postavil dolžino vikenda s 135 metri. Od šesterice domačih tekmovalcev je šlo na Bloudkovi velikanki najbolje Tržičanu Mitji Oraniču, ki je pristal pri 125 metrih ter zasedel 17. mesto. Na koncu je do še ene zmage prišel Norvežan Ole Martin Storlien, ki je po skokih zasedal peto mesto. Še eno drugo mesto je osvojil Churavy, ki je za zmagovalcem zaostal 1,7 sekunde, vse do zadnjega metra pa se je odlično boril Oranič, ki je osvojil tretje mesto s samo štirimi desetinkami zaostanka za Čehom.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sreda, 24. februar 2010 / 07:00

Diamantni bron

Olimpijske igre bi morale biti na televiziji tako, kot so tiste neskončne španske žajfnice. Ne samo zaradi roka trajanja, temveč tudi zaradi zanimivosti.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 25. november 2008 / 07:00

Zabavno je lahko tudi brez alkohola

LAS Kranjska Gora je za učence osmih in devetih razredov obeh kranjskogorskih osnovnih šol pretekli petek v diskoteki hotela Kompas spet pripravil zabavo brez alkohola.

Preddvor / torek, 25. november 2008 / 07:00

V Bašlju odprli obnovljen cestni odsek

Za del vasi Bašelj, ki je bil s preostalim krajem do nedavnega še povezan z makadamsko cesto, je bila nedelja še posebej vesel dan.

Gospodarstvo / torek, 25. november 2008 / 07:00

Največ denarja za zatiranje varoj

Država bo prihodnje leto v okviru ukrepov za čebelarstvo največ denarja namenila za enotno zatiranje varoj pri vseh registriranih čebelarjih.

Mularija / torek, 25. november 2008 / 07:00

SOS - pomagaj tudi ti!

Na oratoriju, ki je bil minulo soboto na Suhi pri Škofji Loki, so otroci za vrstnike v stiski zbrali številne šolske potrebščine in igrače.

Kamnik / torek, 25. november 2008 / 07:00

V spomin na pesnika Franceta Balantiča

Ob 65-letnici smrti pesnika Franceta Balantiča (1921-1943) so v njegovem rojstnem mestu Kamniku pripravili vrsto prireditev, ki se bodo razvrstile čez ves teden.