Bioenergetik in zdravilec Zdenko Domančić in zdravnik prof. dr. Radovan Starc (od leve proti desni)

Prijeten klepet zdravilca in zdravnika

Prof. dr. Radovan Starc je svojo šesto knjigo posvetil svetovno znanemu bioenergetiku Zdenku Domančiću oziroma njegovi metodi zdravljenja.

Ljubljana – Predstavitev nove knjige prof. dr. Radovana Starca Zdravljenje z bioenergijo po metodi Zdenka Domančića je vzbudila veliko zanimanja, obiskovalci so do zadnjega kotička napolnili Linhartovo dvorano Cankarjevega doma, precej jih je ostalo v preddverju, kjer so na zaslonih lahko spremljali zanimiv in prijeten klepet zdravilca in zdravnika. K prijetnemu razpoloženju so prispevale tudi dalmatinske pesmi, ki sta jih peli klapi Lavanda in Cambi, slednjo sestavljajo slovenski pevci, ki odlično pojejo. Ker je poleg Zdenka Domančića Dalmatinec tudi založnik knjige Petar Antunović, lahko rečemo, da to ni bil samo večer medicinsko-zdravilskega, temveč tudi slovensko-dalmatinskega prijateljstva.

Izjemno zanimanje za knjigo o Zdenku Domančiću in njegovem delu je razumljivo, saj je utemeljil svojo metodo zdravljenja z bioenergijo. V tridesetih letih je zdravil 1,5 milijona ljudi po vsem svetu, metodo prakticira že trideset tisoč njegovih terapevtov. V zadnjih dvajsetih letih deluje tudi v Sloveniji, svoj center je imel vrsto let v Kranjski Gori, sedaj ga ima na Bledu. Najbolj so me veseli hotelirji, saj so hoteli polni tudi zunaj sezone, se rad pošali. Sicer je Sloveniji hvaležen, saj mu na začetku na Hrvaškem niso bili naklonjeni, v Sloveniji je doživel dober sprejem, o čemer še danes govori s hvaležnostjo, ko pravi, da bo svoje znanje zapustil Sloveniji.

Prof. dr. Radovan Starc, zdravnik, internist in kardiolog je v zadnjih petih letih napisal šest knjig, najprej tri o stresu in boleznih, ki jih povzroča, nato o transcendentalni meditaciji in zdravljenju z bioenergijo, v slednji je razmišljal tudi o Domančićevi metodi zdravljenja, nakar se je pogumno odločil in jo preveril v praksi. Tako je nastala šesta knjiga, ki je posvečena bioenergetiku Zdenku Domančiću in njegovemu delu; dragocena je, ker jo je napisal zdravnik, ki sicer prisega na uradno medicino.

Izjemno zanimanje za knjigo kaže, da je prav po takšni knjigi že nekaj časa obstajala potreba. Najprej je izšla v slovenskem in hrvaškem jeziku, za prevod pa se že zanimajo na Poljskem, v Nemčiji, brez dvoma bo doživela veliko prevodov, saj je Zdenko Domančić svetovno znan bioenergetik in zdravilec. Prijeten klepet zdravilca in zdravnika pred nabito polno dvorano pa je najboljši obet, da bosta tudi pri nas uradna medicina in zdravilstvo bolj naklonjena druga drugi, saj se dopolnjujeta v cilju pomagati bolnikom in lajšati njihovo trpljenje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Izleti GG / četrtek, 11. maj 2017 / 14:52

Krakov in Visoke Tatre (2)

Izlet po Poljski smo nadaljevali z ogledom slavnega rudnika soli, Krakova, taborišča Auschwitz ...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 9. maj 2015 / 15:35

Družinska tragedija v Kamniku

Kamnik – Policija je bila v petek nekaj čez 14. uro obveščena, da so v enem od stanovanj v Kamniku našli mrtvi osebi, in sicer 54-letnega moškega in 45-letno žensko. Ker preiskava še poteka, so pol...

Gospodarstvo / sobota, 9. maj 2015 / 15:35

Želijo strateškega lastnika

Okrožno sodišče v Kranju je v torek potrdilo prisilno poravnavo za žirovsko Alpino. Upniki so se strinjali z reprogramom finančnih obveznosti za obdobje desetih let.

Medvode / sobota, 9. maj 2015 / 15:33

Zagorelo je na Jeprci

Z gasilsko vajo so v torek v PGD Zbilje začeli s prireditvami ob praznovanju šestdesetletnice društva.

GG Plus / sobota, 9. maj 2015 / 15:29

»Mislili smo, da se bo zemlja kar odprla!«

V ponedeljek sta se iz Nepala vrnila tudi Marija in Andrej Štremfelj, gorska vodnika, ki sta uničujoč potres doživela s skupino svojih sopotnikov na trekingu pod Everestom. Skoraj dva tedna po tej nar...

Nasveti / sobota, 9. maj 2015 / 15:14

Grmade so gorele ...

Iz Rothenburga, kjer je imel prvo službo Primož Trubar, v Bamberg, ki je zgodba, vredna ogleda, z izjemnim številom mestnih kulturnih ustanov od znamenitih bamberških simfonikov do pouličnega teatr...