Kranjčan si je ilegalni laboratorij konoplje uredil na vrhu nosilnega stebra Delavskega mosta v Kranju. (Foto: Gorazd Kavčič)

Laboratorij konoplje pod "delavcem"

Kriminalisti so prijeli zelo iznajdljivega Kranjčana, ki si je laboratorij za gojenje konoplje uredil kar v enem od nosilnih stebrov Delavskega mosta v Kranju.

Kranj - Gorenjski kriminalisti so v četrtek zvečer odvzeli prostost 31-letnemu Kranjčanu, ki si je v podpornem stebru nosilne konstrukcije Delavskega mostu v Kranju uredil laboratorij za ilegalno pridelavo gojene konoplje. »Storilec je bil zelo inovativen, saj tako nenavadnega laboratorija za ilegalno gojenje konoplje v prometnem objektu v Sloveniji še ni bilo,« je po končani akciji, ki je kriminaliste zaposlovala od konca januarja, dejal Boštjan Lindav, vodja Sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Kranj.

 

Kriminalisti so informacijo, da je neznani storilec v votlem stebru konstrukcije Delavskega mosta postavil ilegalen laboratorij za pridelovanje hidroponične gojene konoplje, pridobili konec januarja. »Kriminalisti so informacijo preverili, ugotovili, da drži, in nato začeli izvajati klasične preiskovalne ukrepe. V četrtek ob 22.30 smo tako v laboratoriju prijeli 31-letnega Kranjčana, ki si je v votlem delu na vrhu stebra uredil ilegalen laboratorij, stene izoliral z aluminijasto folijo, v cvetličnih lončkih pa nasadil sadike konoplje. Električno energijo, potrebno za delovanje laboratorija, je ilegalno pridobil iz javnega voda, ki poteka po notranjosti mostu,« je pojasnil Lindav.

 

Kriminalisti so pri ogledu kraja dejanja zasegli 31 sadik konoplje in vso opremo za njeno pridelavo – od cvetličnih lončkov, žarnice za gojenje rastlin v zaprtih prostorih do sredstva za namakanje. V nadaljevanju bomo zoper storilca podali kazensko ovadbo zaradi neupravičene proizvodnje in prometa z mamili, zaradi kraje električne energije po tudi kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja tatvine. »Po naši oceni bi storilec uspel pridelati do pet kg konoplje, za katero bi iztržil od 15 do 25 tisoč evrov,« je ocenil šef gorenjskih kriminalistov. Kranjčan je po ugotovitvah policije na vrh stebra dostopal z na konstrukcijo nameščeno košaro, ki je namenjena vzdrževalcem mostu. Kot domnevajo, mu pri gojenju konoplje ni nihče pomagal.

 

»V zadnjih letih opažamo porast števila ilegalnih laboratorijev za hidroponično gojenje konoplje, vsako leto pa odkrijemo tudi več nasadov v naravi. Pri tem je treba poudariti, da se kvaliteti hidroponične konoplje in konoplje, gojene v naravi, bistveno razlikujeta,« je še dejal Lindav.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sreda, 28. junij 2023 / 11:10

Ameriške palačinke z gozdnimi sadeži

Pogostokrat se zgodi, da me ljudje vprašajo, kaj jem zjutraj pred kolesarsko tekmo. Ko jim postrežem z odgovorom, da so to največkrat ameriške palačinke z gozdnimi sadeži, se na njihovih o...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 6. oktober 2007 / 07:00

Pastirje zamenjali bajtarji

Predaja "ključa planine" bo v soboto v planšarskem naselju na Veliki planini.

Tržič / sobota, 6. oktober 2007 / 07:00

Lešanska šola v najem

Prebivalci Leš so na zboru govorili o razvoju kraja. Bivšo šolo bodo oddali v najem humanitarnemu društvu.

Cerklje na Gorenjskem / sobota, 6. oktober 2007 / 07:00

Od ponedeljka dražji vrtec

Cerklje - V občini Cerklje so dražji vzgojno-varstveni programi v vrtcih. Cena programa za drugo starostno obdobje, ki je bila nazadnje povišana 1. marca 2005, se je po sklepu ob...

Radovljica / sobota, 6. oktober 2007 / 07:00

Del hitre ceste za obvoznico

Južni del odseka sedanje hitre ceste na brezjanskem polju bodo po dograditvi avtoceste ohranili kot del dovozne ceste na Brezje.

Gorje / sobota, 6. oktober 2007 / 07:00

Žuli jih poraba denarja

Trije gorjanski svetniki so zahtevali izredno sejo občinskega sveta, župan Peter Torkar pa je prepričan, da zanjo ni vzroka.