Vladimir Stankovič je bil s formulo 3000 drugo leto zapored najhitrejši na zaviti cesti od Todraža do Lučin.

Izboljšan rekord proti Lučinam

Vladimir Stankovič je tudi letos zmagal na mednarodni gorsko-hitrostni dirki Lučine, na sobotnem treningu mu je rekord proge odvzel Čeh Jaroslav Krajči. Nov najboljši čas na 3950 metrov dolgi progi od Todraža do Lučin je 2 minuti, 10 sekund in desetinko.

Lučine – V soboto in nedeljo je na 3950 metrov dolgi progi s startom v Todražu in ciljem v Lučinah potekala gorsko hitrostna dirka Lučine 2010. Organiziral jo je Moto klub Buhc v sodelovanju z AMD Zvezda. Štela je za FIA evropski pokal, za centralno evropsko consko prvenstvo, za državna prvenstva Slovenije, Avstrije in Hrvaške, pokalna prvenstva AŠ 2005 v GHD ter za pokal historic vozil. Na startu je bilo 76 voznikov.

V soboto so bile najprej tri vožnje za trening, najboljši čas in novi rekord proge pa je postavil Čeh Jaroslav Krajči s formulo 3000 (Lola B 02150). Rekord Slovenca Vladimirja Stankoviča, ki ga je prav tako s formulo 3000 postavil lani, je izboljšal za vsega sedem stotink, na 2 minuti, 10 sekund in desetinko. V povprečju je vozil 110,67 km/h. Krajči je bil tako prvi favorit za zmago na nedeljski dirki, ki je potekala v treh vožnjah, a mu je načrte v drugi vožnji prekrižala okvara dirkalnika. Vodstvo je prevzel Stankovič (Reynard KL1) in ga zadržal do konca. Njegov skupni čas treh voženj je 6:39:91. Drugi je bil tako kot lani Avstrijec Hermann Waldy (Reynard 94 D) z zaostankom dobrih štirih sekund, tretji Čeh Dan Michl (Opel Michl) pa je zaostal še dobre pol sekunde več.

»Na sobotnem treningu smo imeli težave z dirkalnikom, tako da sem odpeljal le en trening. Na dirki je šlo bolje. V prvi vožnji sem sicer izbral napačne pnevmatike. Vozil sem z gumami za dež, kar ni bila dobra izbira. Proga je bila še malo mokra, a se je hitro sušila,« je takoj po prihodu zadnjega dirkača v cilj v Lučinah povedal Ljubljančan Vladimir Stankovič (na sliki), ki je ubranil lansko zmago, in dodal: »Konkurenca je bila izjemno močna. Waldy in Krajči sta bila zelo hitra. Na žalost je Krajči odstopil, tako da sem imel nekoliko lažjo pot do zmage. Vozil sem približno pol sekunde počasneje kot lani.« Njegov avtomobil je bil deležen ogledov številnih ljubiteljev moto športa, ki so se zbrali ob progi. »To je bolid formule 3000 s Fordovim V8 motorjem in 530 konji. Zmore tudi 300 kilometrov na uro. Na tej zaviti progi sem na določenih odsekih peljal s hitrostjo okrog 220 kilometrov na uro,« je dodal Stankovič. V tekmovanju za odprto državno prvenstvo so bili najuspešnejši: v diviziji I Denis Savič, v diviziji II Slavko Zorman in v diviziji III Sašo Horvat.

Gorenjska / torek, 15. maj 2018 / 21:54