Nuša Šenk (Foto: Tina Dokl)

Prihaja Slovenski top model

"Recept za uspeh je idealna spojina med zunanjo lepoto, urejenostjo, drznostjo in prilagodljivostjo. Top model mora v sebi nositi tisto nekaj, kar zmoti, privlači in navdušuje. To iščemo!" pravi Nuša Šenk, voditeljica Slovenskega top modela, ki ga bodo jeseni predvajali na TV3.

Slovensko različico licenčne oddaje Next Top Model bodo posneli v poletnih dneh. Dekleta so se za sodelovanje lahko prijavila do 25. junija, kandidatke pa so v sedmih slovenskih mestih iskali tudi skavti. »Zanimanje za prijave je bilo izredno in v nekaterih mestih povsem nad pričakovanji. Največ so pokazale Primorke, k številu prijav je botrovalo tudi poletno vreme na obali. Dekleta, stara od 16 do 27 let, so se s posnemanjem svetovno priznanih manekenk borila za pozornost skavtov in vstop v licenčno oddajo,« pojasnjujejo na TV3. Le petdeset deklet bo dobilo priložnost stopiti pred komisijo, ki bo odločila, katere si zaslužijo vstopnico za novo življenje. Lokacija hiše, kjer bodo bivale, je skrbno varovana skrivnost, finalistke pa se bodo borile za prestižni naslov slovenski top model, enoletno uporabo osebnega avtomobila, pogodbo z modno agencijo Alen Kobilica Models in naslovnico v modni reviji Elle. O prihajajočem šovu smo se pogovarjali z že omenjeno voditeljico Nušo Šenk, Kranjčanko, ki se je pri petnajstih letih preselila v New York in se tam začela profesionalno ukvarjati z manekenstvom, doslej pa je sodelovala s številnimi svetovno znanimi osebnostmi v svetu mode.

Nuša, pred pol leta ste za revijo Kranjčanka izjavili, da šovov, v katerih iščejo top modele, ne gledate, prav tako jih ne gledajo druge vrhunske manekenke, da prikazujejo le delček realnosti, vse drugo je pretiravanje in prikazovanje skrajnosti. Zdaj boste tovrstni šov vodili …

»Narava mojega dela je takšna, da imam le malo možnosti za gledanje televizije. Potem ko sem sprejela delo voditeljice Slovenskega top modela, sem se zatekla v knjižnico, zdaj že pridno analiziram oddaje in se pripravljam na novo vlogo. Na oddajo Slovenski top model gledam kot na fenomen resničnostnih šovov. V svoji karieri bi rada poskusila čim več stvari, zato sem sprejela izziv in za zdaj mi ni žal.«

Boste sami v slovenski različici šova bolj težili k prikazovanju realnosti? Oddaja je sicer licenčna, pa vendar – boste vanjo vnesli kaj svojega?

»Next Top Model je licenčna oddaja in vsaka voditeljica lokalni različici da tisto nekaj, kar oddajo naredi, kar je – najboljši modni resničnostni šov. Voditeljica oddaje dekletom ponudi oporo, jim svetuje in tudi kritizira, ko je treba. Dekletom bom skupaj s strokovno žirijo modni svet skušala predstaviti čim bolj nazorno in iskreno. Namen oddaje je pripraviti dekleta na vstop v čudoviti svet mode.«

S televizijskimi kamerami doslej nimate izkušenj. Kakšne priprave vas čakajo? Vas je česa strah?

»Za mano je spoznavanje celotne produkcijske ekipe oddaje. Kmalu bodo na vrsti prve vaje pred kamero, proučevanje scenarijev in učenje vloge voditeljice. Strahu ne občutim, samo adrenalin se pretaka po meni.« (Smeh)

Bi vam manekenske izkušnje utegnile priti prav pri vodenju oddaje?

»Delo manekenke je preprosto, a nikoli lahko. Vloge, ki jih dobimo na fotografiranjih in snemanjih, od nas zahtevajo, da včasih zaigramo povsem drugačne osebnosti, kot smo v resnici. Zagotovo se bom lahko oprla na manekenske izkušnje, vendar pa je televizija povsem drugačen medij, zato se začetka projekta že zelo veselim.«

Če odmisliva, da ste izjemno uspešna manekenka – bi se sami kdaj prijavili na takšen šov?

»Pohod ameriške različice oddaje po praktično vsem razvitem televizijskem svetu je gotovo sprožil mnogo plazov in pomagal marsikateri punci na začetku manekenske kariere. Sama težje odgovarjam na to vprašanje, saj je bila moja pot precej drugačna.«

V modni svet ste vstopili pri dvanajstih letih. Se vam zdaj zdi, da je bilo to prezgodaj? Vam je kdaj žal, da ste bili ob brezskrbna najstniška leta?

»Modni svet je močno zaznamoval moja zgodnja leta, v marsikaterem pogledu mi je pomagal hitreje in bolj nazorno spoznati svet odraslih. Na začetku me je vedno in povsod spremljala mama, kasneje sem začela stanovati in tudi potovati sama. Lahko rečem, da sem imela doslej v življenju srečo in lahko govorim le o pozitivnih izkušnjah.«

Katere so prednosti in katere slabosti vašega dela?

»There is no business like showbusiness. Svet zabavništva bi morali okusiti, da bi ga zares dojeli. Sama sem v modnem svetu našla stvari, ki me izpolnjujejo in mi dajejo energijo za življenje. Morda še najbolj pogrešam družino in prijatelje, s katerimi se zaradi narave dela ne vidim tako pogosto.«

Razmišljate, da bi po koncu šova ostali v domovini?

»Sem tam, kjer je delo. Trenutno je to Slovenija, za naprej bomo še videli.«

Bi se sploh lahko znova privadili na bivanje v Sloveniji? Bi bil rodni Kranj za vas zdaj preveč dolgočasen?

»Vedno se rada vračam domov. Kranj bo vedno tisti poseben kraj, kjer se je zame vse začelo.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jezersko / sreda, 22. junij 2016 / 11:35

Obranili so Jezerski vrh

Na Jezerskem vrhu so se s slovesnostjo spomnili aktivnih in rezervnih miličnikov ter pripadnikov Teritorialne obrambe, ki so 27. junija 1991, le dva dni po razglasitvi samostojne Slovenije, hrabro bra...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 19. marec 2018 / 20:19

Tržne cene govejega mesa

Kranj – Agencija za kmetijske trge in razvoj podeželja pripravlja tudi tržno poročilo za goveje meso. Poglejmo, kakšne so bile cene v tednu med 26. februarjem in 4. marcem, ko je bilo zaklanih 367...

Gorenjska / ponedeljek, 19. marec 2018 / 11:40

Novi direktor Klinike Golnik Aleš Rozman

Ljubljana – Vlada je na sredini seji dala soglasje k imenovanju doc. dr. Aleša Rozmana za direktorja javnega zdravstvenega zavoda Univerzitetne klinike za pljučne bolezni in alergijo Golnik. Na raz...

Avtomobilizem / ponedeljek, 19. marec 2018 / 11:24

Električni avto, zakaj pa ne?

Mednarodni avtosalon, ki je v Ženevi potekal do konca tega tedna, je spet prinesel kup novosti tudi na področju elektrifikacije avtomobilov. Rast cen fosilnih goriv in čedalje večja skrb za okolje sta...

Zanimivosti / ponedeljek, 19. marec 2018 / 11:19

Stavka šolnikov

V sredo so stavkali učitelji in drugi zaposleni v vzgoji in izobraževanju. Na javnih shodih v enajstih slovenskih mestih so pojasnili svoje razloge. O teh smo vprašali nekatere stavkajoče...

Kronika / ponedeljek, 19. marec 2018 / 10:23

Policisti postali prvi posredovalci

Deset radovljiških policistov je pridobilo licenco prvih posredovalcev. V intervencijskem vozilu bodo odslej imeli tudi defibrilator.