Teja Gregorin se je na sezono prvič pripravljala pod vodstvom Uroša Velepca, ki je o njeni pripravljenosti govoril le v superlativih. (Foto: Tina Dokl)

Visoka pričakovanja biatloncev

Slovenska biatlonska reprezentanca je pred odhodom na prvo tekmo v Skandinavijo predstavila cilje za olimpijsko sezono.

Ljubljana – Slovenska biatlonska reprezentanca je v četrtek odpotovala na Švedsko, kjer se bo prihodnji teden začel svetovni pokal. Še prej, v torek, so se predstavili slovenski javnosti. V ekipi ni velikih sprememb. Po porodu sta se vrnili Tadeja Brankovič Likozar in Dijana Ravnikar, tako da bo ob Teji Gregorin in Andreji Mali v igri znova ženska štafeta. Janez Marič, Klemen Bauer, Peter Dokl in Vasja Rupnik bodo sestavljali moško. Ni več Jožeta Mehleta, nov obraz pa je Štajerec Vid Vončina, ki bo sezono že ta konec tedna začel v evropskem pokalu v kraju Idre na Švedskem.

Na tekmo evropskega pokala mora zaradi skoraj dveletne odsotnosti tudi Brankovič Likozarjeva. Z izpolnitvijo norme za svetovni pokal ne bi smela imeti težav. V Idre pa gre na svojo željo tudi Bauer. Želi izvedeti, kako dobra je pripravljenost v primerjavi s konkurenco. Naši biatlonci primerjave zunaj ekipe niso imeli, saj so zadnji mesec trenirali na Pokljuki. O rezultatih interne tekme, ki so jo imeli v ponedeljek, niso želeli preveč govoriti. »Klemen in Janez sta še vedno boljša od drugih, tudi od Hrvata Jakova Faka, ki ves čas trenira z nami. Povem le, da sem zelo zadovoljen,« je nekaj podatkov razkril Uroš Velepec, trener moške ekipe, ki bedi tudi nad Tejo Gregorin. »Veliko bodo pokazale že prve tekme. Naredili smo vse maksimalno. Novost je bilo tritedensko bivanje v višinski hiši pri Valjavcu, kjer so bili vsi fantje z izjemo Bauerja. Po moji oceni smo sposobni osvojiti olimpijsko medaljo,« pravi Velepec.

Teja Gregorin, srebrna s svetovnega prvenstva, bo prva violina pri ženskah. V napovedih je bila bolj zadržana: »Niti en dan nisem imela težav z boleznijo ali poškodbami. Tudi testi so bili super in komaj čakam prve tekme. Želim se uvrščati med najboljših dvajset.« Če je bil ženski trener Tomaš Kos brez Gregorinove, pa je k njemu na strelske treninge hodil Bauer. »S to odločitvijo sem obrnil nov list v strelski karieri. Mislim, da je kombinacija Uroš-Tomaš zmagovalna,« je pojasnil Klemen Bauer. Njegov rezultat v Idreju bo dober kazalec tudi za druge fante.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. maj 2014 / 17:48

Do poletja bo tudi regres

Bliža se poletje, ko zaposleni najbolj množično koristijo pravico do letnega dopusta, z njo pa je tesno povezana tudi pravica do regresa za letni dopust.

Objavljeno na isti dan


Kronika / nedelja, 29. november 2009 / 07:00

Zgorel v hiši

Domžale - Ljubljanske policiste in domžalske gasilce so v ponedeljek okoli 23. ure obvestili, da so ognjeni zublji zajeli delno naseljeno stanovanjsko hišo v naselju Žiče v okoli...

Gorenjska / nedelja, 29. november 2009 / 07:00

Občanom želimo zagotoviti udobno življenje

Glavna skrb župana Milana Čadeža je plemenitenje občinskega proračuna z državnim ali evropskim denarjem, zagotavljanje ugodnega okolja za razvoj podjetništva in zaradi visoke rodnosti zagotavljanje va...

Gospodarstvo / nedelja, 29. november 2009 / 07:00

Za ravnovesje med tremi E

Na tradicionalnih dnevih slovenskega papirništva iščejo ravnovesje med ekologijo, energijo in ekonomijo.

Kranj / nedelja, 29. november 2009 / 07:00

Dela ovirajo promet

V središču Kranja trenutno potekata dva obsežna gradbena projekta, saj se ureja kompleks gradu Khislstein v starem mestnem jedru, poleg tega pa se ureja tudi Slovenski trg z navezujočimi se ulicami.

Gospodarstvo / nedelja, 29. november 2009 / 07:00

Nadaljujejo Tavčarjevo delo

"Naša pravica ni le ribolov, naša dolžnost je, da ohranjamo življenje v Poljanski Sori," pravi predsednik Demšar.