Lento prve spremljevalke je prejela 21-letna Blejčanka Tara Zupančič, miss Slovenije 2009 je postala Tina Petelin, druga spremljevalka Janja Gašljevič, Polona Golob iz Maribora pa je bila izbrana za miss fotogeničnosti.

Instantni izbor Miss Slovenije

Ponovno smo dobili miss Slovenije, vendar precej drugače, kot smo bili vajeni. Zaključna prireditev je potekala kar v hotelu in se je končala v slabi uri v obliki tiskovne konference.

Mariborčanka Tina Petelin, ki bo v teh dneh dopolnila 24 let, je prejšnji teden osvojila naslov miss Slovenije 2009. Pravzaprav je ta novica dobesedno odjeknila, saj je letos tekmovanje potekalo drugače, kot smo vajeni. Kot vemo, lani izbora nismo izpeljali in kot edina evropska država ostali brez nosilke naslova in tekmovalke na svetovnem izboru. Nekateri so že namigovali, da bo Tadeja Ternar ostala 'večna miss' in res je tako kazalo. Celotna stvar se je obrnila na glavo v enem tednu. Kot nam je na tiskovni konferenci povedal novopečeni lastnik licence Damir Osredečki, je žena pokojnega ustanovitelja Erica Morleyja Julia Morley, ki sedaj vodi tekmovanje, hotela, da se tekmovanje v Sloveniji nadaljuje. Z njim je kontaktirala prek skupnih prijateljev in ga zaprosila za izvedbo tekmovanja. Prejšnji lastnik licence za Slovenijo Zdravko Geržina pa je vsporočilu za javnost zapisal, da tako glamuroznega dogodka ne misli organizirati na nižji ravni in da za lansko in letošnje leto ni našel skupnega jezika predvsem z medijskimi hišami, ki bi skrbele za televizijski prenos. Damirja to očitno ni motilo in tekmovanje so izvedli (tako rekoč)v enem tednu. Najprej so naredili manjši kasting, na katerega so povabili dvanajst deklet, od katerih sejih jena povabilo odzvalo deset. Petčlanska komisija,ki jije predsedoval kar lastnik licence, poleg njega pa so ocenjevali še Sanja Grohar, Miša Margan, EvaRepič in Aljoša Krošlin Grlj, je tako izbrala miss, prvi dve spremljevalki in miss fotogeničnosti. Za prihodnje leto organizatorji obljubljajo največji šov, kar smo jih videli v Sloveniji, 59. svetovni izbor za miss pa bo letos decembra v Johannesburgu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Kranjski glas

Kranjski glas, 26. junij 2009, št. 6

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / / 13:34

Za vse dijake se najde delo

Obvezen del učnega programa dijakov srednjega poklicnega in srednjega strokovnega ter poklicno-tehniškega izobraževanja predstavlja praktično usposabljanje z delom (PUD), ki se izvaja pri delodajalcih...

Razvedrilo / / 13:34

Osmi rojstni dan

Kranjska Dežela nakupov je praznovala že osmi rojstni dan. Vse najboljše ji je zaželelo lepo število obiskovalcev, največja gneča pa je bila ob kolesu sreče. Seveda tudi brez torte ni šlo.

Gospodarstvo / / 13:29

Do združitve brez sprememb

V Savatechu pričakujejo, da se bodo priprave na integracijo v švedski koncern Trelleborg začele konec marca, ko bo potrjena združitev s sedanjim češkim lastnikom.

Škofja Loka / / 13:04

Nevarno na Godešiču

Zaradi velikih hitrosti na cesti skozi Godešič je ogrožena varnost pešcev, zato domačini zahtevajo ukrepe. Samo v dveh mesecih so se tam zgodile tri prometne nesreče.

Škofja Loka / / 13:02

Še vedno jih jezi komunalni prispevek

Reteče – Na zboru krajanov KS Godešič in Reteče - Gorenja vas v začetku novembra je bila znova beseda o komunalnem prispevku, ki ga zaračunava škofjeloška občinska uprava.