Lojze Primožič in Tomaž Šink

Gorenjca uspešna na Havajih

Na letošnjem svetovnem prvenstvu v Ironman triatlonu na Havajih je med 1800 udeleženci nastopilo tudi devet Slovencev.

Kranj - Vsem, razen starosti med triatlonci Francu Cokanu, je uspelo priti v cilj te ekstremne preizkušnje, najbolje pa se je izkazal 39-letni Kranjčan Tomaž Šink. Tomaž, ki je na Havajih nastopil že devetič, je s časom 9:53:18 premagal 3,8 kilometra plavanja, 180 kilometrov kolesarjenja in 42 kilometrov teka ter osvojil 234. mesto. Dobro se je odrezal tudi novinec na Ironmanu na Havajih Lojze Primožič s Spodnjih Bitenj, ki je v cilj prišel s časom 10:26:51 in skupno osvojil 493. mesto. Edina ženska med Slovenkami je bila Nada Rotovnik Kozjek, ki je za progo porabila dobrih 13 ur. Zmagovalec Alexander Craig je v cilj prišel s časom 8:20:21, zmagovalka med ženskami Chrissie Wellington pa je s časom 8:54:02 postavila tudi rekord proge med ženskami.

Šport / sreda, 16. maj 2018 / 11:37

Kamnik preplavili kolesarji

Tanja Žakelj je na prvenstvu v Kamniku postala svetovna vojaška prvakinja v gorskem kolesarstvu.

Gorenjska / sobota, 23. maj 2015 / 12:00

Dan odprtih vrat na Pocarjevi domačiji

Bled – Ob evropskem dnevu parkov, ki ga zaznamujemo 24. maja, bodo prvič obeležili tudi dan slovenskih parkov. Na ta dan bodo slovenska zavarovana območja narave na široko odprla svoja vrata obisko...

Gospodarstvo / sobota, 23. maj 2015 / 11:15

Za svetovni dan čebel

Slovenski čebelarji Organizaciji združenih narodov predlagajo, naj 20. maj, ki je rojstni dan začetnika modernega čebelarjenja Antona Janše, proglasi za svetovni dan čebel.

Kronika / sobota, 23. maj 2015 / 11:11

Zgorela starejša hiša

Sebenje – V Sebenjah je v sredo nekaj pred 1. uro zjutraj zagorela starejša, že zapuščena stanovanjska hiša. Požar je opazil občan, ki je obvestil policiste. Posredovalo je okoli 40 gasilcev iz dru...

Kamnik / sobota, 23. maj 2015 / 11:09

Tudi slepi so lahko dobri delavci

V Kamniku je nedavno gostoval evropski projekt Knjižnica slepih in slabovidnih z delavnico o možnostih zaposlovanja vseh, ki imajo težave z vidom.

Razvedrilo / sobota, 23. maj 2015 / 11:04

Bomo zmagali?

Slovencem se je v drugem predizboru v četrtek zvečer uspelo uvrstiti v sobotni veliki finale Pesmi Evrovizije 2015.