Na 9. županov tek se je podalo prek tisoč tristo tekačev in pohodnikov vseh starosti. (Foto: Gorazd Kavčič)

Županov tek znova rekorden

Prek tisoč tristo tekačev in pohodnikov se je v soboto podalo na progo okoli Brda, za večino pa je bil bolj kot rezultat pomemben dober namen in prijetno druženje.

Brdo pri Kranju – Vremenska napoved za minulo soboto ni bila nič kaj spodbudna, kljub temu pa je množico rekreativcev, ki so prišli na letos že 9. županov tek na Brdo pri Kranju, pričakalo čudovito pomladansko vreme. Tako tudi ni čudno, da se jih je na koncu za tek oziroma pohod na krajši in daljši progi skupaj prijavilo prek tisoč tristo. Med vsemi je bil v cilju krajše proge prvi Anže Roblek, ki je dvokilometrsko razdaljo pretekel v rekordnih sedmih minutah in 26 sekundah. Kmalu je bilo v cilju tudi prvo dekle: Anja Lipovšek, ki je s progo opravila v osmih minutah in 54 sekundah. Komaj pa so se tekači in pohodniki na krajši razdalji malce ohladili, pa so bili v cilju tudi že tekači daljše preizkušnje. Med njimi je bil najhitrejši izkušeni Boštjan Hrovat, ki je postavil tudi nov rekord 8,5-kilometrske proge, za katero je porabil 31 minut in 17 sekund. Dobrih deset minut za njim je bila v cilju daljše proge tudi prva ženska: Manca Šmid, nato pa so v cilj prihajali še drugi, ki so bili navdušeni nad prelepim dnevom in prireditvijo.

»Zadnji, lanski rekord je bilo 1082 udeležencev in zastavili smo si cilj, da ga letos presežemo vsaj za enega. Do sedaj nam je to namreč uspelo vsako leto, letos pa smo bili malce skeptični, saj je danes v okolici celo vrsto prireditev. Vendar pa smo bili navdušeni že nad številom predprijav, ki smo jih dobili okoli 860. Danes je številka narasla na prek tisoč tristo, in to je res spodbudno. Poleg tega, da je očitno vedno več tistih, ki se radi gibajo v naravi, je tudi vedno več tistih, ki so pripravljeni nekaj narediti za sočloveka,« je bil navdušen predsednik uprave Fundacije Vincenca Drakslerja Beno Fekonja, saj bo zbrani denar od startnine in sponzorjev pripomogel k obnovi regijskega reintegracijskega centra za ozdravljene odvisnike v Pristavi. »Naš cilj je, da letos za obnovo zberemo 75 tisoč evrov, kar nam še ni uspelo, zato bomo naprej zbirali denar. Ker imamo 29. maja ustno obravnavo za pridobitev gradbenega dovoljenja, upam, da se bodo dela pričela 15. junijam,« je dodal Fekonja. Tudi kranjski župan Damijan Perne, ki se je teka udeležil z družino, na koncu ni skrival zadovoljstva nad še eno uspelo prireditvijo: »Zadovoljen sem predvsem zato, ker je vsako leto več tekačev in pohodnikov. Prireditev se je prijela, saj je dogodek res lep in ima hkrati za tudi dober namen.«

GG Plus / petek, 7. maj 2010 / 07:00

Reševanje slovenske šole

Minister za Slovence v zamejstvu in po svetu dr. Boštjan Žekš se je v torek v Trstu pogovarjal s predsednikom dežele Furlanije in Julijske Krajine Renzom Tondom.

Kronika / torek, 19. maj 2009 / 07:00

"Bombaša" prijeli v dveh dneh

Kranjski kriminalisti so prepričani, da je ročno bombo pred policijsko stavbo v Kranju v noči na petek odvrgel 21-letni Kranjčan.

Trzin / torek, 19. maj 2009 / 07:00

Podelili deset občinskih priznanj

Trzin - Trzinski župan Tone Peršak je na slavnostni seji ob občinskem prazniku, ki so ga v Trzinu praznovali v petek, 15. maja, podelil priznanja zaslužnim občanom. Zlato plaketo...

Šport / torek, 19. maj 2009 / 07:00

Rokava Koper in Triglav v finalu za naslov prvaka

Člansko državno prvenstvo v vaterpolu - drugi del

Slovenija / torek, 19. maj 2009 / 07:00

Šrota zamenjal Žerjav

Po sobotnem izrednem kongresu SLS to stranko vodi poslanec in nekdanji minister za promet Radovan Žerjav.

Članice v tretji krog kvalifikacij

Članska vrsta Slovenije, za katero je prvič nastopila tudi Urša Jerala z Bleda, se je imenitno odrezala v drugem krogu kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu v odbojki. V Marseillu v Franc...