Barbara Fidel je v finalu podrla 599 kegljev, kar je zadoščalo za zmago. (Foto: Tina Dokl)

Rekorda v Kranju ni bilo

Na 19. tekmovanju kegljačev za pokal Kranja je v ženski konkurenci zmagala Barbara Fidel, med moškimi je bil najboljši Uroš Stoklas, organizatorji iz KK Triglav pa so nagrado za rekord kegljišča prihranili.

Kranj – S slovesno podelitvijo nagrad in pokalov, ki jih je najboljšim kegljačem in kegljačicam izročil kranjski podžupan Igor Velov, se je v petek zvečer na kranjskem kegljišču končal 19. pokal Kranja.

Zadnji dan se je na osmih stezah pomerilo po šestnajst finalistov v konkurenci moških, žensk in rekreativnih kegljačev. Na koncu je med moškimi s 610 podrtimi keglji znova (najboljši je bil tudi lani) slavil Uroš Stoklas pred Edom Terzičem in Zdravkom Štrukljem, med osem najboljših pa so se uvrstili še Brane Benedik, Štefan Jesenšek, Janez Čerin, Franc Zvone in Janže Lužan. V ženski konkurenci je pokal za zmago pa tudi prehodni pokal dobila Barbara Fidel, ki je bila lani druga, letos pa je drugo mesto osvojila Brigitte Strelec. Tretja je bila Majda Verbole. Med osem najboljših so se uvrstile še Rada Savič, Taja Ciuha, Martina Žvab, Anja Kozmus in Mira Grobelnik. Tudi rekreativci so si zaslužili čestitke in nagrade, najboljši trije pa so bili iz Železnikov, saj je zmagal Lojze Demšar pred Janezom Benedičičem in Milanom Prezljem. Do osmega mesta so se uvrstili še Marko Lahovec, Jure Fleischman, Edo Gajgar, Stane Kern in Rado Selan.

»Od 8. decembra naprej se je na našem kegljišču zvrstilo 248 kegljačev in kegljačic, najboljših šestnajst v vsaki kategoriji pa se je uvrstilo v današnji finale. Čeprav smo videli kar nekaj obetavnih nastopov, sem pričakoval, da bo več takšnih, ki jim bo uspelo podreti prek šesto kegljev in da bo morda padel tudi rekord. Tako pa je bil najboljši Uroš Stoklas, ki pa je za zmago podrl le 610 kegljev. Želel bi si, da bilo za zmago na turnirju treba podreti okoli 660 kegljev, vsi finalisti pa naj bi jih podrli vsaj po 600,« je v imenu organizatorjev povedal predsednik Kegljaškega kluba Triglav Vane Oman in dodal, da je turnir za pokal Kranja eden najmočnejših te vrste v Sloveniji, v prihodnje pa želijo, da bi postal tudi mednaroden.

Kronika / četrtek, 19. maj 2016 / 12:37

Vzroke hudega trčenja pri Mojstrani še preiskujejo

V četrtek zvečer se je pri Mojstrani nedaleč od nekdanjega počivališča Topolino zgodila huda prometna nesreča, v kateri se je šest udeležencev poškodovalo.

Kultura / četrtek, 5. junij 2008 / 07:00

Dupljanke pele v Komnu

Duplje - Ženski pevski zbor Dupljanke iz Dupelj je konec maja pel v Komnu na Krasu, kamor jih je povabil tamkajšnji pevski mešani pevski zbor Cominum, ki praznuje desetletnico de...

Radovljica / četrtek, 5. junij 2008 / 07:00

Zgodovinski uspeh mladih košarkarjev

Mladinska ekipa Košarkarskega kluba Radovljica se je prek kvalifikacij spet uvrstila v prvo ligo.

Velika izenačenost ekip

V medobčinski ligi malega nogometa je v vseh štirih skupinah na vrhu lestvice dokaj izenačeno, saj ni ekipe, ki bi posebej izstopala.

Splošno / četrtek, 5. junij 2008 / 07:00