Na državnem prvenstvu v Kranju so se zbrali vsi naši najboljši skakalci, v ekipni konkurenci pa so naslov prvakov obranili tekmovalci domačega Triglava. (Foto: Matic Zorman)

Največja pokala ostala doma

Na poletnem državnem prvenstvu so se ekipne zmage veselili skakalci Triglava, med posamezniki pa si je največji pokal zaslužil Robert Kranjec.

Kranj – »Današnji tekmi, tako ekipna kot posamična, sta bili zame dober trening, saj so moji cilji usmerjeni više, na tekme svetovnega pokala. Vseeno sem vesel obeh zmag,« je bil v nedeljo zgodaj popoldne po končanih obeh preizkušnjah pod kranjsko skakalnico zadovoljen domačin Robert Kranjec, ki je hkrati tudi povedal, da se delo s trenerjem Matjažem Zupanom prek poletja že obrestuje, še več pa seveda pričakuje, ko se bodo podali na sneg. Tako kot Robi so se novega naslova ekipnih prvakov razveselili še Primož Peterka, Jure Bogataj in Rok Urbanc, vsi štirje skupaj pa so ugnali ekipo Costelle Ilirije, ki je osvojila drugo mesto, tretja pa je bila ekipa Tržiča Trifixa.

V posamični konkurenci si je Kranjec prvo mesto zagotovil z odličnim prvim skokom, ko je pristal pri kar 113,5 metra. Z drugim mestom pa se je izkazal tudi Tržičan Mitja Mežnar, ki je po poškodbi zapestja v mesecu avgustu pred kratkim vrnil na treninge in tekmovanja. »Poškodba sicer ni še čisto pozabljena, vendar pa sem spet dobro treniral, bil sem na pripravah v Beljaku in Predazzu in današnje uvrstitve sem vesel, ker je dokaz, da sem na dobri poti,« je z nasmehom povedal mladi tržiški reprezentant, ki je ugnal Jureta Šinkovca, ki se je uvrstil na tretjo stopničko zmagovalnega odra.

Med Gorenjci se je s šestim mestom izkazal mladi skakalec Alpine Tomaž Naglič, med deset najboljših pa se je uvrstil še en Žirovec, sicer zadnja leta v dresu Triglava, Jaka Oblak, ki je osvojil 9. mesto. Njegov klubski prijatelj Jure Bogataj je bil 11., Primož Peterka 13., med najboljšo trideseterico pa so se med gorenjskimi skakalci uvrstili še Primož Zupan (Triglav) na 19. mesto, Jernej Košnjek na 24., Luka Leban na 25. in Rok Zima (vsi Tržič Trifix) na 26. mesto, zadnje mesto med trideseterico najboljših pa sta si razdelila Matjaž Pungertar (Mengeš) in Matevž Šparovec (Triglav).

Za točke pokala Cockta so v nedeljo v Kranju tekmovala tudi dekleta, zmagala pa je Maja Vtič pred Evo Logar (obe Zabrdje).

Splošno / četrtek, 17. maj 2007 / 07:00