Jernej Damjan

Damjan odličen drugi v Willingenu

Kranj - Zadnja preizkušnja smučarjev skakalcev pred svetovnim prvenstvom v poletih, ki bo ta konec tedna v Obersdorfu, se je zaključila z zmago Norvežana Bjorna Einarja Römorena. Svetovni rekorder s Planice je v finalu tekme v Willingenu edini ugnal našega Jerneja Damjana, ki je po prvi seriji celo vodil. Damjan je z drugim mestom dosegel tudi svojo najboljšo uvrstitev na tekmah svetovnega pokala in najboljšo uvrstitev naših smučarjev skakalcev v letošnji sezoni. Žal se je skok v prvi seriji ponesrečil državnem prvaku Robiju Kranjcu, ki se ni uvrstil v finale, prav tako pa je brez točk ostal Jure Šinkovec. Primož Peterka se ni uvrstil na tekmo.

Pisma bralcev / sobota, 26. april 2008 / 07:00

Brezje pred pomembno odločitvijo

Odgovorni na Brezjah in v Radovljici bodo v naslednjih tednih pred pomembno odločitvijo: kakšna bo usoda sedanje glavne ceste mimo Brezij, ko bo stekel promet po novi avtocesti? Občinski svet je...

Bled / četrtek, 3. november 2016 / 15:50

Letos spet rekordna sezona

Število nočitev se je na Bledu letos povečalo za več kot deset odstotkov, čeprav so že o lanski turistični sezoni govorili v presežkih.

Rekreacija / četrtek, 3. november 2016 / 15:24

Hodil po Iranu

Ladislav Vidmar nadaljuje z »etapno« hojo proti vzhodu. Letos je v 32 dneh prehodil 1550 kilometrov, do Mashhada v Iranu. Cilj je Lhasa v Tibetu. Do tam ima še od tri do štiri tisoč kilometrov.

Razvedrilo / četrtek, 3. november 2016 / 15:23

Spopad improvizatorjev

V Prešernovem gledališču v Kranju je potekala prireditev Spopad generacij, dvodnevni turnir gledališke improvizacije, na katerem ni manjkalo smeha, zmagala pa je ekipa z imenom Mladi in Gaja.

Kranj / četrtek, 3. november 2016 / 15:21